Saturday 18th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

TOLGA KURTOĞLU

Rekare 05 Ocak 2017 Müzik Yorum yok TOLGA KURTOĞLU

1981 Yılında Ankara’da doğdu.1997 yılında müzik ile tanıştı.2000 yılında Çukurova Üniversitesini kazandı.Fakat okula devam etmeyip müzik yaşantısına devam etti.Okulu ancak 2004 yılında bitirebildi.

Karadenizde düzenlenen bir ses yarışmasında 360 kişiyi eleyip 1. oldu, ödüllendirildi.2005 yılında ilk kaseti “Muçore Karadeniz” i çıkardı.Bu albüm ile kendine özgü Karadenize bakışını anlatan besteler yer aldı. Albümde Kazım Koyuncunun orkestra gurubundan Selim Bölükbaşı, Cafer İşleyen , Gürsoy Tanç ve ayrıca Engin Alptekin, Ayhan Alptekin ve Gökhan Alptekin ile birlikte çalıştı.

Müzik yaşantısına Islık Müzikevi Okulunda eğitmen olarak sürdüren sanatçı yeni besteleri ile konserlerde geniş dinleyici ve hayran kitlesine ulaşmakta.

Amatör ruhunu kaybetmeyen, yozlaşan müziğe ve kültüre karşı çıkan sanatçı Arhavi Festivali şarkısının da beste ve söz yazarıdır.

 

unutmadık!! ilk duyduğumuz tulumun sesini 
unutmadık!!! en sevdiğimiz denizlerde yüzüp çayından içerken öldüğümüzü. unutmadık!!! dikyamaçlarda sırtında yükle vatanı için canını vermeye hazır cennet yurdumun kafkas bekçileri laz analarını ve Arhavili İsmaili,unutmadık!!
Kazım Koyuncuyu unutmadık !!!
cahilleştirmek için çaba sarfedilen halkı,yozlaştırılmaya çalışılan kültürü VE ŞUANDA ONKOLOJİ ÜNÜTELERİNDE BİRİKMİŞ KARADENİZİMİN GÜZEL İNSANLARINI UNUTMADIK!!!
ÖLDÜKÇE ÖLÜMSÜZ OLDUK İNADİNA İNADINA YAŞADIK !!! BİZ HAYATTAYKEN KANATLARIMIZ OLMADI AMA BİLİYORUM BİR GÜN BİZ OLMASAKTA ATMACALAR GÖKLERDE DÖNECEKTİR…”
Tolga Kurdoğlu


Paylas

About The Author

Comments are closed.