Friday 14th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

TURİZM BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ İLE KAPİSTONA ZİRVESİNE..

Arhavim.net gurubu tarafından gerçekleştirilen ve Arhavi Turizm Derneği, arhavizyon ve aroff tarafından desteklenen geleneksel 6. Kapistona Zirve Yürüşüne bu yıl Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencileri katıldı. Altmışa yakın öğrencinin katılımında öğretim görevlisi Ceyhun Akyol hocamızın rolü büyük.

Yaklaşık beş saat süren yürüyüş ve eğlence gününde Arhavi Meslek Yüksek Okulu Turizm Bölümü öğrencilerinin yanında,  Hopa Çoruh Üniversitesi Yerleşkesi öğrencileri de vardı.

Yürüyüşün ilk etaplarında arazi koşullarından dolayı biraz zorlanan gençler, sonrasında karşılaştıkları güzellikler karşısında tüm yorgunluklarını unuttuklarını belirttiler.

Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder ve Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun da katıldığı gezide güzel şarkıları ile sanatçı Turan Ustabaş’ ta yer aldı.

Turizm Derneğine çok teşekkür eden Arhavi MYO Müdürü Münevver Katkat Özçelik, böyle bir etkinliğin özellikle turizm bölümü öğrencileri için çok yararlı olduğunu belirterek bu birlikteliğin devamını istedi.

Arhavi Turizm Derneği Başkanı Refik Lakerta ise; “Üniversite öğrencilerinin bugün bizlerle birlikte olmasından son derece mutluyum. Bölge turizmi ile ilgili oluşturulacak yol haritasında turizm bölümü öğrencilerinin yaratıcı fikirlerine ve projelerine ihtiyacımız var. Onlardan beklentilerimiz yüksek. Umarım Arhavi’nin turizm geleceği sağlam temeller üzerine oturur” dedi.

Rize’nin Ardeşen ilçesi doğumlu olan Arhavi İlçe Kaymakamı Muhammet Önder ise gençlere ilginç önerilerde bulundu ve “ Siz hiç, bir atmacacının bir av sırasında yaşadığı duyguları düşündünüz mü? Biliyorsunuz atmacacılık, bu yörede bir av olmaktan öteye bir kültürdür. Bakın, doğal güzellikler ve otantik dokular biryana sadece bu konu ile ilgili okulunuzda geniş bir çalışma dahi yapabilirsiniz.” dedi.

Yiyecek olarak laz böreği ve hamsili ekmek ikram edildiği gezide bol bol horon oynandı ve geleneksel “ zamana karşı çıkrıkla su çekme yarışması” düzenlendi.

kapistonazirve-1-a

kapistonazirve-4-a

kapistonazirve-2-a

kapistonazirve-3-a

kapistonazirve-5-a

kapistonazirve-6-a

kapistonazirve-7-a

kapistonazirve-8-a

kapistonazirve-9-a

kapistonazirve-10-a

kapistonazirve-11-a

kapistonazirve-12-a

kapistonazirve-13-a

kapistonazirve-14-a

kapistonazirve-15-a

kapistonazirve-16-a (2)

kapistonazirve-16-a

kapistonazirve-17-a

kapistonazirve-18-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.