Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“ÜÇ-BEŞ AĞAÇ KERVANI ARHAVİ’DEN GEÇTİ..

23 Eylül tarihinde Yırca’dan yola çıkan “Üç Beş Ağaç Kervanı” Cerattepe’den sonra Arhavi’de gösterilerini sergiledi. Praksis Müzik Kolektifi, Merhaba Sanat ve Derme Tiyatrosunun öncülüğünde oluşan gurup Arhavi’den sonra Ordu iline geçecek ve kervanın Türkiye gezisi 20 Eylül günü İzmir’de sona erecek.

Çocuk oyunları, pantomim ve müzik bölümlerinden oluşan gecede en çok minikler eğlendi. Doğamızı talan etmek isteyenlere karşı mücadele vermemiz gerektiğini her gösterilerinde dile getiren gurup “Arhavi’de HES lere karşı durmak, geleceğimize sahip çıktığımız anlamına gelir” diyerek çocuklarla birlikte Cumhuriyet Meydanını “ Bu doğa hepimizin, hava hepimizin,ağaçlar hepimizin, dereler hepimizin” diyerek inlettiler.

“ Üç Beş Ağaç Kervanı “ kendilerini izleyenlerle birlikte “ hes yapma boşuna, yıkacağız başına” şarkısı söyleyerek çocuklara doğa ile ilgili kolektif bir resim çalışması da yaptırdılar..

ADOKOP sözcüleri Hasan Özkazanç ve Leyla Öncel; “Kervanımız geçen yıl da Arhavi’ye gelmişti ve bizlere destek olmuşlardı. Zaten  tümü ile amatör bir çalışma yapan ve doğanın  yok edilmesine karşı bir sanat siperi olan bir gurup. Onları tekrar ilçemizde görmekten çok memnunuz. Katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz” dediler.

Adsız.5

Adsız.7

Adsız.8

Adsız2

Adsız3

Adsız4


Paylas

About The Author

Comments are closed.