Wednesday 24th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

YARIM DÜKKANLAR TAMAMLANIYOR

 

     Geçtiğimiz dönemlerde türlü gerekçelerle bir türlü yapılamayan ve adeta yapımının yılan hikâyesine döndüğü, Arhavi Musazade mahallesi belediye bloklarının ikinci kat dükkân ve işyerleri, Arhavi belediyesince çok kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor. Görüntü açısından kötü bir manzara oluşturan dükkânların karkas hali bitirildiğinde, Cumhuriyet meydanının tarihi dokusuna ve görüntüsüne uygun bir çalışma ortaya çıkmış olacaktır.

 

     İhalesi yapılıp hak sahiplerince teslim alınacak olan iki farklı bloktan ve toplamda 16 adet dükkân ve işyerinden oluşan bölüm, yapımına başlandığı günden bu güne gözle görülür ilerleme kaydedilmiştir. Birkaç ay içinde de dükkânlar kullanılmaya başlanır hale gelecektir. Merkez Cami Şadırvan karşısındaki ikinci kat dükkânların ahşap tavan işlerine başlanmış, çatı ve tavan kısmının bitirilmesi ile birlikte dükkânların iç kısmına geçilerek gerekli donanım sağlanacaktır. Merkez Cami arkasındaki dükkânlara yapılacak olan kapı ve pencereler bitirilmiş olup montajları yapılmasının hemen akabinde hak sahiplerine teslim edilecektir. 

 

 

     Başkan Coşkun Hekimoğlu ; “İmkânlarımız nispetinde yapılması gereken önemli işlerin üzerinde duruyoruz. Bunlardan biride, ilçemizin göbeğinde görüntüsü hiç de hoş olmayan bu yarım bırakılmış işyerlerinin modern bir görünüme kavuşturmaktı. Yapılan çalışmaları hızlandırdık. İhalesini yaptığımız ve hak sahiplerine teslim etmemiz gereken dükkan ve işyerlerini, önümüzdeki günlerde hızlı bir çalışma ile tamamlayıp anahtarlarını kendilerine teslim edeceğiz.” dedi.

 


Paylas

About The Author

Leave A Response