Monday 24th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

AGİKAD, 2009 YILININ GİRİŞİMCİ İŞ KADININI SEÇTİ

     

    Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene,  Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu, İl Emniyet Müdürü Muhsin Armağan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Çetin Demirkaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Ateş,  AGİKAD Başkanı Meryem Özbayrak ile vatandaşlar katıldı.

    Ödül töreninde bir konuşma yapan AGİKAD Başkanı Meryem Özbayrak, derneğin kuruluş amacının evde oturan kadınları çalışma hayatına çekerek, sosyal statülerini yükseltmek ve yaratılacak istihdam ile aile bütçelerine, dolayısıyla il ve ülke ekonomisine katkıda bulunmalarına yardımcı olmak olduğunu söyledi.

 

 

    Özbayrak, Artvin Girişimci İş Kadınları Derneği olarak, Artvin genelinde kendi ayakları üzerinde duran, işinde başarılı, yılın girişimci iş kadınına ödül vermeyi düşündüklerini belirterek şunları söyledi:” Yılın girişimci iş kadınını seçmek üzere Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar başkanlığında seçici komisyon oluşturduk. Komisyon yaptığı çalışmalar neticesinde eşini 1997 yılında kaybettikten sonra iş hayatına atılarak 10 yıl koltuk döşemeciliğinin ardından bugünlerde dekorasyonculuk yapan Rahime Gültekin’i 2009 Yılının Girişimci İş Kadını seçti” dedi.

 

    Vali Yemlihalıoğlu ise yaptığı konuşmada; girişimci iş kadınlarının İlimize yaptığı hizmetler ve istihdama katkılarından dolayı kendilerini tebrik ettiğini ve şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da kendi ayakları üzerinde duran,  girişimci ruha sahip kadınlara her zaman destek olacaklarını söyledi.

 

    Haber : Arhavi Postası

 


Paylas

About The Author

Leave A Response