Monday 24th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

YAŞANAN GÜZELLİKLERİN ARDINDAN , KADIOĞLU’NDAN BEKLENEN BASIN AÇIKLAMASI..

8 yıldır düzenlenen Arhavi Grassroots (herkes İçin Futbol) Şenliğinde 2013 yılında TFF tarafından Türkiye’nin en iyi projesi kabul edilmesi , ardından Avrupa’nın En İyi Grassroots liderlik  ünvanının alınması ve bu yıl da Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinden Sportif Tanıtım Dalında ”Şeref Diploması Ödülü” alınması  aslında bu etkinliğin kollektiv bir çalışma ve  dayanışmanın ürünü olduğunu söyleyen Fikret Kadıoğlu bir basın açıklaması yaptı..Açıklama aynen şöyle;

“2007-2008 Eğitim Öğretim yılında başlattığımız Arhavi Grassroots (Herkes İçin Futbol ) şenliğinin bu yıl 8. sini yaptık. Amacımız çocukları eğlendirmek , futbolu sevdirmek,yetenekli çocukları gözleyip onları kulüplere yönlendirmek ve fairplay davranışları geliştirmekti.

Ayrıca onların futbolcu olmasalar da iyi bir seyirci, yönetici, antrenör, hakem veya spor yorumcusu olmalarına katkıda bulunmaktı. Aile,Öğretmen,Antrenör ve çocuklarımızla birlikte başarının sonuç odaklı değil süreç odaklı olması gerekliliğini geliştirmeye çalıştık.Müsabaka esnasında düşürdüğü arkadaşından özür dileyen,hakeme yardımcı olan sporculara Mavi Kart gösterdik .9 Şenlikten her kategoride en çok Mavi Kart alan 3 öğrencimize sportmenlik madalyası, diğer Mavi Kart alan sporculara ise fairplay (dürüst oyun) plaketi verdik. Ayrıca şenliklere katılan tüm öğrencilere Katılım Belgeleri dağıttık.Son 4 yılda gerek yetenekli oyuncuların Arhavi spor kulübüne yönlendirilmesi, gerekse sportmen çocukların kazandırılması konusunda ki dönütlerin alınması bizleri mutlu etmiştir.

Grassroots (Herkes için Futbol)  Şenliğine  başladığımızda amacımız sadece Arhavi’de öğrenim gören 6-14  yaş gurubundaki istekli her öğrenciye hizmet vermekti.Karşılığında herhangi bir ödül beklemeden çalışmalarımıza devam ediyorduk. İlk olarak 2013 yılında Türkiye Futbol Federasyonu en iyi Grassroots Lideri ve en iyi proje dalında bizi birinci seçerek UEFA İcra Kuruluna yolladı. UEFA beni 2013 yılı en iyi Grassroots lideri seçerek ödüllendirdi. Aldığım ödülü tüm Arhavi ile paylaştım. Bu yıl da Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinden Sportif Tanıtım Dalında ”Şeref Diploması Ödülü” aldım.Bu ödüllerin hiç birinde ne kendim ne de İlçe Milli Eğtim Müdürlügü başvuruda bulunmamıştır. 1.ödülde TFF bizi takip ederek projemizi değerlendirmeye almış, 2. ödül ise TMOK’a , Artvin İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Abdulcelil Kahveci, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sayın Turgay Biçer ve İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim üyesi Doç.Dr.sayın Bilge Donuk tarafından teklif edilmesi üzerine alınmıştır. Yine bu ödülümü de tüm Arhavi’lerle paylaştım.  Arhavi’de bu projeye destek veren herkesin emeği olduğunu ve onlar adına bu ödülleri aldığımı düşünüyorum.

Projemizin başından beri bize desteklerini hiç esirgemeyen ve projemizin  9 aya bölünmesine çok büyük katkısı olan eski Kaymakamımız Sayın Bülent Bayraktara,yine projemizin başlamasına ve devam etmesine çok önemli katkıları bulunan eski Milli Eğitim Müdürümüz Sayın C.Erdal Kâhya’ya ve geçen yıl aramızdan ayrılan eski Kaymakamımız Sayın Muhammet Önder’e teşekkür ediyorum.

Bu yıl şenliğimize devam etme onayını veren ve maddi manevi desteklerini esirgemeyen İlçe  Kaymakamımız Sayın Şeref Aydın’a ve geçen yıl ilçemize gelen projemize gönülden destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yasin Yılmaz’a, Milli Eğitim Şübe Müdürlerime ve görev alan tüm kurum çalışanlarına teşekkür ediyorum.
2007-2008 Eğitim- öğretim yılından itibaren maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen ve bu yıl Futbol şenliğimizin sponsorluğunu yapan Arhavi Belediye Başkanı Sayın Coşkun Hekimoğlu’na çok çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Belediye Başkan yardımcıları  Tahsin Kurdoğlu, Nail Köseoğlu, Basın- Halkla ilişkiler Müdürü Bilgi Özkara ve projeye destek veren tüm belediye  çalışanlarına teşekkür ediyorum. Her futbol şenliğinde tesisleri halka açık hale getiren ve çocukların hem futbol oynayıp hem de aileleri ile birlikte piknik yapmalarına izin veren  Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Sayın Erol Tosun’a ve bize daimi yardımcı olan GSM personeline teşekkür ediyorum.

Gecmiste Arhavispor Kulübü Başkanlığı yapmis  ve projemize destek veren Sayın Hüseyin Uzunhasanoğlu,Hakkı Aytolan ve Sezgin Özkara’ya da teşekkür ediyorum.Ayrıca bu projede şenliklerimize sağlık ekibi yollayan ve çocukların muayenesini yapıp sağlık raporunu veren başta Arhavi Devlet Hastanenesi Baş Hekimi Dr.Sayın Metin Özdemir olmak üzere tüm doktorlar ve toplum sağlık merkezi aile hekimlerine teşekkür ediyorum. Arhavi esnafı ve iş adamlarına yaptıkları maddi ve manevi katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Arhavi Grassroots projesinde asıl emeği geçen çok değerli ilkokul 1. kademe ilkokul öğretmenleri ve Beden Eğitimi öğretmen arkadaşlarıma ,1.ve 2.kademe okul müdürü ve müdür yardımcılarına, öğrenci velilerine ve sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyorum.

Yine bu yıla kadar benimle birlikte hareket eden ve tertip komitesinde devamlı görev alan arkadaşlarım; Beden Eğitim Öğretmeni sayın Sabri Jurnal, Arhavispor alt yapı antrenörü Sayın Cengiz Velimahmutoglu, Arhavispor malzemecisi sayın Osman Karadeniz ve sevgili öğrencilerimiz Erdem Köseoğlu, Mert Şentürk, Bensu Velimahmutoglu, Aysu Velimahmutoglu, Onur şahin ve Arda Şahin’e çok çok teşekkür ediyorum.

Şu anda ilçemizde olmayan  ve projemize canı gönülden destek veren ve her zaman yanımızda olan Beden Eğitimi Öğretmeni sayın Barış Başgül ve Milli Eğitimden emekli sayın Hamdi Horozal’a da teşekkür ediyorum. Ayrıca 8 yıldır pojemizi yurt içi ve yurt dışıında duyulmasını sağlayan ve düzgün çekim ve yazılar ile destek veren emekli resim oğretmenimiz aynı zamanda Arhavizyon sitesinin sahibi, TRT Yurt muhabiri çok değerli arkadaşım sayın Mehmet Remzi Öncel e ,  yine 2007 yılından beri haber yapıp emek veren hatta Mavi Kart Projesinin TRT de yayınlanmasını sağlayan Arhavi Postası sahibi sayın Necmettin Numanoğlu’na , Artvin ve Arhavi’de haber yapan diğer gazete ve haber sitelerine çok çok teşekkür ediyorum.

Benim bu projeye devam etmeme ilham veren, her zaman yanımda olup destek veren ve Mavi Kart projesinin ödül alma noktasına gelmesine çok önemli katkısı bulunan Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor yöneticiliği Bölüm Başkanı çok değerli arkadaşım Prof.Dr.Sayın Turgay Biçer’e teşekkürlerimi iletiyorum.

 Son Olarak tüm Arhavi halkının Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar sağlıklı ve mutlu günlerin sizlerin olmasını dilerim.

 Fikret Kadıoğlu
Artvin Okul Futbol Koordinatörü
Arhavi Ertuğrul Kurdoğlu Beden Eğitimi Öğretmeni.”

hif_012

09-04-2013 10TH UEFA GRASSROOTS WORKSHOP: OSLO Foto: Soenar Chamid

09-04-2013 10TH UEFA GRASSROOTS WORKSHOP: OSLO
Foto: Soenar Chamid


Paylas

About The Author

Comments are closed.