Tuesday 16th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

BÜYÜK YANGIN UCUZ ATLATILDI..

Artvin’in Hopa İlçesi’nde Binbirçeşit isimli bir işyerinde sabaha karşı elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın kısa sürede işyerinin üzerinde bulunan 6 katlı otele sıçradı. İtfaiyenin zamanında müdahale edemediği yangın binanın çatısına sıçradı. Burada başlayan yangına da müdahale edilememesi üzerinde bitişikte bulunan bir dershanenin ve yine bitişikte bulunan 2 ayrı otelinde çatısının yanmasına neden oldu. Hopa ve Park Denizcilik itfaiyelerinin yangına müdahalede yetersiz kalması üzerine Arhavi-Kemalpaşa ve Fındıklı ilçelerinden gelen itfaiye araçları yangına müdahale etti.

Hopa Emniyet Müdürlüğü’ne ait Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı’nın da (TOMA) müdahale ettiği yangın 4 saatte sonra kontrol altına alınabildi.

Sahil Caddesi üzerinde İshak Çakır’a ait bin bir çeşit alış veriş mağazasının bulunduğu 6 katlı binanın zemin katında saat 05.30 sıralarında elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın başladı. Çevredeki vatandaşların alevleri fark etmesi üzerine polis ve itfaiye ekiplerine haber verildi. Bu sırada alışveriş merkezinin üst katlarında Ömer Demirci tarafından işletilen otelde bulunan müşteriler ve görevliler boşaltıldı. Kısa sürede büyüyen yangın 6 katlı binayı ardından bitişiğindeki otele ardından Kemal Gazioğlu’na ait olan ve dershane olarak kullanılan binaların çatılarına sıçradı. Oteli hızla terk eden vatandaşlar su dolu kovalarla yangına müdahale etmeye çalıştı. Hopa itfaiyesinin yetersiz kaldığı yangına müdahale için Kemalpaşa Beldesi ile birlikte Arhavi ilçesi ile Rize’nin Fındıklı ve Ardeşen Belediye itfaiye araçları da yangına müdahale etti.

TOMA DEVREYE GİRDİ

İki binada süren yangına müdahale eden itfaiye ekipleri çatı katlarına ulaşmakta zorlanınca devreye Hopa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ait TOMA devreye girdi, binanın üst katlarına doğru tazyikli su ve köpük sıktı. Yangın sırasında çevrede toplanan çok sayıda kişi söndürme çalışmalarını izledi. Yaklaşık 4 saatte kontrol altına alınan yangında alışveriş merkezinin bulunduğu bina tamamen yanarken bitişiğindeki binada ise büyük hasar oluştu. Polis ve itfaiye ekipleri yangının çıkış nedeni ile ilgili araştırma başlattı.

Haber: Hayati Akbaş

hopayangın-1-a

hopayangın-2-a

hopayangın-3-a

hopayangın-4-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.