Thursday 18th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HALK OYUNLARI GRUP ŞAMPİYONASI SONA ERDİ..

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu, Spor Genel Müdürlüğü, Arhavi Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü tarafından düzenlenen 2014-2015 eğitim öğretim yılı okul sporları kapsamında Türkiye Halk Oyunları Grup Yarışması ilçemiz Arhavi’de yapıldı.

Arhavi İlçe Kapalı Spor Salonu’nda düzenlemeli ve düzenlemesiz dallarında Yıldızlar ve Gençler kategorisinde başlayan yarışmaya 33 ilden 600 yarışmacı katıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun ve personeller organizasyonun sorunsuz gerçekleşmesi için yoğun bir çalışma sarf ederken, yarışma için hazırlanan salon gelen misafirler tarafından oldukça beğenildi.

Yapılan teknik toplantılar ile ekiplerin sahne çıkış sıralamalarının belirlenmesinin ardından Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ekip temsilcilerine bazı hediyeler sundu. Halkın yoğun ilgisi ile karşılaşan yarışma açılış töreni ile başladı. Düzenlenen açılış törenine İlçe Kaymakamı Muhammet Önder, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Genel Sekreteri Naci Numanoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun, belediye meclis üyeleri, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve ilçe halkı katıldı.

Törende açılış konuşmasını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim yaptı. Yetim konuşmasında, bu organizasyonun gerçekleşmesinde büyük emeği olan Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’na teşekkür ettiğini dile getirdi. Ardından sözü devralan Başkan Hekimoğlu; “Memleketin her köşesinden gelen çok değerli katılımcılar ve misafirler yarışma vesilesiyle ilçemize hoş geldiniz” dedi. Kültürün yaşatılması adına halk oyunlarına çok değer verdiğini dile getiren Başkan Hekimoğlu, yarışacak olan bütün ekiplere başarı temennisinde bulundu. İlçe Kaymakamı Önder ile Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Genel Sekreteri Numanoğlu’nun da başarı temennilerinin ardından yarışma başladı. Yarışmanın ilk günü Yıldızlar kategorisinde 12 ekip sahne aldı. Tek tek sahneye çıkan ekipler göstermiş oldukları performanslarla izleyicilerden tam not aldı. Ödül seremonisinin ardından dereceye giren ekipler, ilçe protokolünün elinden madalyalarını aldılar.

Türkiye Halk Oyunları Grup Yarışması Yıldızlar (Düzenlemeli) Kategorisinde Dereceye Girenler:

1- 7 Mart Ortaokulu Merkez/ARTVİN

2-75. Yıl Ortaokulu Sultangazi/İSTANBUL

3-Atatürk Ortaokulu Altınordu/ORDU

Türkiye Halk Oyunları Grup Yarışması Yıldızlar (Düzenlemesiz) Kategorisinde Dereceye Girenler:

1-Yenimahalle Ortaokulu Merkez/ARTVİN

2-Reşadiye Zihni Derin Ortaokulu Merkez/RİZE

3-Yahya Kaptan Ortaokulu İzmit/KOCAELİ

  1. halkoyunlari-yildizlar-grup-yarismas-1
  2. halkoyunlari-yildizlar-grup-yarismasi-2
  3. halkoyunlari-yildizlar-grup-yarismasi-3

Paylas

About The Author

Comments are closed.