Wednesday 24th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ADD ARHAVİ ŞUBESİ ÇOCUKLAR İÇİN FARKLI BİR ETKİNLİK DÜZENLEDİ

23 Nisan günü havanın yağışlı olması nedeni ile bayram kutlama programı içinde yer alan ve ADD Arhavi Şubesince  hazırlanan mini voleyvol turnuvası ve çocuk şenliği bugün ilçe şehir stadında yapıldı. Veli ve öğrencilerin yoğun ilgisine havanın da güzel oluşu eklenince meydan tümü ile çocukların oldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı nedeni ile çoğu kez ilçe dışında etkinlik gerçekleştiren Arhavi Atatürkçü Düşünce Derneği bu sefer tercihini ilçe dahilinde  yaptı.Açılış konuşmalarını ADD Arhavi Şubesi Başkanı Emine Hekimoğlu ve Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasın Yılmaz yaptılar..

Dernek başkanı Emine Hekimoğlu; “ Her ne kadar şenlik ADD etkinliği olsa da, İlçe Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmen arkadaşlarım ve tüm okulların katkıları büyük. İstanbul’dan bizleri malzeme konusunda yardımlarını esirgemeyen Dr. Yüksel Kasapoğlundan, bizleri görüntüleyen basın mensuplarına kadar herkese çok teşekkür ederim. “ dedi.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, CHP Arhavi İlçe Başkanı Engin Erkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun, , okul müdürleri ve öğrenci velilerinin izlediği program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

ADD Arhavi şubesi Başkanı Emine Hekimoğlu açılışta şunları söyledi;

“Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz. “ Mustafa Kemal Atatürk

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürüm, İlçe Milli Eğitim Müdürüm, Siyasi Partilerin temsilcileri, Daire amirleri, değerli veliler, kıymetli öğretmenler ve geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal ve silah arkadaşları adına sizleri 1 dakikalık saygı duruşuna ardından İstiklal Marşı’nı okumaya davet ediyorum.

“Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, çocukları çok seven, onlara büyük değer ve önem veren;  onlarla vakit geçirmekten büyük mutluluk duyan bir devlet başkanı idi.

23 Nisan 1920’deTBMM’nin açılış sevincini çocuklarla paylaşabilme yüceliğini gösteren asil ve eşsiz davranışta bulunan dünyada tek liderdir.

23 Nisan 1924’te, 23 Nisan gününün bayram olarak kutlanması için talimat veren Atatürk, 23 Nisan 1929’da da bu bayramı çocuklara armağan etmiştir.

Bu nedenledir ki; geleceğin teminatı olan  sevgili çocuklarımız için Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi olarak  bu kez yenme ve yenilme kaygısı olmadan centilmence voleybol oynatmak, sporu sevdirmek, birlik  ve  beraberliği  pekiştirmek,  eğiterek eğlendirmek için  “Mini Voleybol Şenliği” düzenledik.   Hoş geldiniz…onur verdiniz.

3. 4.5.ve 6. Sınıflar arasında  yapılacak  olan Şenliğimiz, uçurtma şenliği, çeşitli yarışmalar ve piknikle devam edecektir.

Bu çalışmalarımızı;  Milli Eğitim Müdürlüğü,  Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı ile ilköğretim okullarının  idareci ve öğretmenlerinin  katkıları ile gerekleştirdik. Kendilerine  şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkürler ederim.

“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.” Diyen büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde, hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz gönül borcuyla ve saygıyla eğiliyor, sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünya umuduyla tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor iyi eğlenceler diliyorum.”

eminehekimoğlu-a

yasinyılmaz-a

Adsız0-6-a

Adsız1-a

Adsız3-a

Adsız4-a

Adsız5-a

Adsız7-a

Adsız9-a

Adsız11-a

Adsız12-a

Adsız13-a

Adsız14-a

IMG_2053-a

IMG_2104-a

IMG_2106-a

IMG_2124-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.