Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ANKARA -NUROL VE ARHAVİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ TOPLULUĞU’NDAN “KARDEŞ ŞARKILAR”…

Ankara’da sanat faaliyetlerini sürdüren Nurol Türk Sanat Müziği Topluluğu elemanları Batum ve Artvin gezisinde Arhavi Türk Sanat Müziği Topluluğunun misafiri oldular.

Şef Tahir Gündoğdu ve topluluk elemanı  Tayfun Kavaklı’nın düzenlediği gezide ilk durak Borçka Karagöl oldu. İkinci gün Batum’da kültürel gezi yapan topluluğa rehberliği Mehmet Remzi Öncel yaptı.

Gezinin son gününde Arhavi’yi gezen topluluk elemanları sırası ile Çifteköprü, Dikyamaç- Yaşam Müzesi ve Mençuna Şelalesini gezdiler. Arhavi gezilerinde Arhavi Türk sanat Müziğ Topluluğu, tam kadro gelen misafirlerle birlikte idi. Bu arada geziye Arhavi Türk Sanat Müziği Topluluğu şefi Oğuz Cebeci’nin yanında Trabzon Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Özdemir Hafızoğlu ve Milli hakemlerimizden Alican Lakot ‘ta eşlik ettiler.

Geceleyin her iki topluluk birlikte Pınar Restoran’ta verilen akşam yemeğinin ardından bir de fasıl yaptılar. Gerek Arhavi gerekse Ankara’ daki solistler birbirinden güzel şarkılarla izleyenlere zevkli ve hoş vakitler yaşattı.

nuroltsmgezi-01

nuroltsmgezi-1

nuroltsmgezi-2

nuroltsmgezi-3

nuroltsmgezi-4

nuroltsmgezi-5

nuroltsmgezi-6


Paylas

About The Author

Comments are closed.