Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“HAMSİLİ EKMEK VE LAZ BÖREĞİ ŞENLİĞİ” NE HAZIR OLUN..

Artık geleneksel olarak yapılmaya başlanan Hamsili Ekmek ve Laz Böreği Etkinliği 7. yılında yine Arhavi’nin Kamparna (Dikyamaç) köyünde kutlanacak. Arhavim.net gurubunun başlattığı, köy halkının ve  Arhavi Turizm Derneğinin de  desteklediği etkinlik 7 Temmuz 2016 günü yani bayramın 3. Günü düzenleniyor.

Tümü ile otantik tarzda yapılacak gösteriler ve yarışmaların dışında bazı sanatçılarında yer alacağı etkinlik bu yıl da Naim Özkazanç anısına yapılacak.

Bu nedenle çalışmalarını sürdüren yetkililer Dikyamaç Köyü Muhtarı İdris Numanoğlu ve köy halkının birlikte düzenlendiği bir iftar yemeğinde buluştular. Yemeğin ardından yapılacak çalışmalar ve programlar değerlendirildi. Arhavi Turizm Derneği Başkanı Refik Lakerta “Bir köy muhtarı ve halkının bu denli sosyal olması ve güzel şeyleri yapma arzusunu görmek bizler için en büyük motivasyon.. Tabanda böylesine bir şenlik isteği her şeyin güzel olmasına neden olacaktır. Bizler de her konuda Dikyamaç köylülerinin yanındayız. Pazar gününden itibaren sahne kurma işine ve çevre düzenine başlıyoruz.Tüm halkımızı böylesine bir farklığı izlemeye davet ediyoruz” dedi.

afiş-a

IMG_0083-a

IMG_0091-a

IMG_0093-a

dikyamaç-a-1

dikyamaç-a-2


Paylas

About The Author

Comments are closed.