Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ GRASSROOTS PROJESİ AVRUPA’DA İLK ÜÇTE YARIŞIYOR..

İlçemizde görev yapan Beden Eğitimi Öğretmeni Fikret Kadıoğlunun uyguladığı Grassroots (Herkes İçin Futbol Şenliği) projesi UEFA ya bağlı 58 ülke arasında Avrupa’da ilk üç arasına girdi. Kadıoğlunun projesi  Macaristan ve Litvanya ile yarışacak.

Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonu ve UEFA Yetkilileri  ülkemizde ilk kez Arhavi’de uygulanan “Centilmen oyuncuya Mavi Kart projesi ve Herkes İçin Futbol Şenliği (Grassroots)”  konusunda detaylı araştırma yapmak ve çalışmaları yerinde görmek için ilçemize konuk oldular. Projenin mimarı ve aynı zamanda Artvin Futbol il koordinatörü olan Beden Eğitimi Öğretmeni Fikret Kadıoğlu yapmış olduğu çalışmanın UEFA tarafından ilgi görmesi kendisini gururlandırdığını belirtti.

Arhavi’ye gelen UEFA ve Futbol federasyonu yetkilileri Nicolas Bolger, Andres Tewell, Nuri Peker, Dr. Sinan Bozkurt ve Aktuğ Sönmez, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü’ne bağlı ilçe stadına geldiler. Kendilerini Arhavi belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü C.Erdal Kahya, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Erol Tosun, Belediye başkan yardımcısı Namık Köseoğlu, okul müdürleri öğretmenler ve veliler karşıladı.

Herkes İçin Futbol Şenliği adı altında ilçedeki ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak kız erkek karışık olarak başlattığı şenliği uygulamaya koyan Kadıoğlu öğrencilere sporun hele hele futbolun centilmence oynanması yönünde teşvik edici bir proje olduğunu söyledi. Futbol oyun kuralları içerisinde karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde ifa edilmesi amacıyla müsabakalarda bu tür davranış gösteren oyunculara hakem tarafından Mavi kart gösterilmesi uygulamasını bir süre önce Futbol Federasyonuna sunduklarını belirten Fikret Kadıoğlu “Projenin uygulanabilirliği konusunda UEFA yetkilileri arkadaşlar yerinde izlemek ve bu konuda bilgi toplamak amacıyla ilçemize kadar geldiler. Umuyorum ki bu çalışmamız zaman içerisinde daha somut bir hal alacak ve bizler için hele hele projenin çıkış yeri olan Arhavi için adeta bir övünç kaynağı olacaktır.” Dedi.

UEFA yetkililerince kamera ve fotoğraf çekimlerinin yanısıra öğrenci, öğretmen ve velilerle de röportaj yaparak proje hakkında görüş alındı.  Gün boyu süren HİF şenliğinde kız ve erkek karışık olarak oynan futbol oyununda yetkililer projenin ses getirecek bir proje olduğu yönünde fikir birliğine vardılar. Hazırlanacak rapor doğrultusunda UEFA’nın merkezi olan İsviçre’nin Cenevre kentinde yetkili üst kurullarca değerlendirilecek olan projenin iddialı bir proje olacağı kesin gözüyle bakılıyor. Çekimler esnasında yetkililer başkan Hekimoğlu, Öğretmen, öğrenciler ve velilerle röportajlar yapıldı.

IMG_0910-a

IMG_0903-a

IMG_0937-a-1

IMG_0804-a

IMG_0773-a

IMG_0768-a

IMG_0752-a

IMG_0720-a

 

DİĞER FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN


Paylas

About The Author

Comments are closed.