Monday 24th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARHAVİ’DE CUMHURİYET KUTLAMALARI GECE’DE DEVAM ETTİ.

Arhavi Belediyesince düzenlenen fener alayının ardından değişik sivil toplum örgütleri de Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına renk kattılar.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Arhavi Şubesince düzenlenen “Cumhuriyet Gecesi“ ise Kurdoğlu kardeşlere ait Fener Restaurant’ta düzenlendi. Geceye ilgi oldukça yoğun oldu.

Şube başkanı Belgin Lakerta “ Böylesine anlamlı bir gecede birlikte olmaktan çok mutlu olduklarını, fakat 29 Ekim günü Ankara’ da yaşanan  ve bir bayrama yakışmayacak olaylardan son derece üzüntü duyduğunu belirterek, “Cumhuriyet bizim yarınlarımızdır, cumhuriyet meşalesini taşımada bir köy enstitüsü öğretmenin çocuğu olarak üzerime daha çok görev düştüğüne inanıyorum” dedi.

Gecede Cumhuriyet konulu şiir ve video gösterilerinin yanında birbirinden değerli sanatçılar tarafından başta Atatürkün sevdiği türküler olmak üzere nefis bir halk müziği şöleni vardı.

Emre Şahin,Tansu Numanoğlu,Kaan Kurt ve Sertaç’tan oluşan orkestranın nostaljik müziği gelenleri adeta büyülerken, Hidayet Aydın, İsmail Çakır ve Fatma Esen, sesi ve sazları ile geceyi farklı boyutlara taşıdılar.

Belediye başkanının Ankara’ya yolcu olması vesilesi ile mazeretini bildirmesinin yanında davet edilmelerine rağmen resmi protokolden geceye katılan olmadı.

CHP ilçe başkanı Musa Ulutaş, ADD Arhavi Şubesi Başkanı Emine Hekimoğlu kendi yönetici kadroları ile geceye katıldılar.

Bu arada CKD Arhavi Şubesi Başkanı Belgin Lakerta ve annesinin 29 Ekim günü doğmaları ve bunu gecede birlikte kutlamaları da gecenin renkli anlarından biri oldu.


Paylas

About The Author

Comments are closed.