Wednesday 19th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

CUMHURİYET BAYRAMIMIZI COŞKU İLE KUTLADIK

29 Ekim 1923 yılında nice zorluklar ile ilan edilen ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Benim en büyük eserim’’ diye nitelendirdiği Cumhuriyet, 89. yılında tüm yurt genelinde coşku ile kutlanıyor. Bağımsızlaşmanın adı ve çökmekte olan bir milletin inancını ortaya koyarak özgürlüğüne kavuştuğunu ilan eden Cumhuriyet Bayramı ilçemiz Arhavi’de de coşkulu bir şekilde kutlandı.

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına 28 Ekim tarihinde Arhavi ilçe merkezindeki Atatürk anıtına protokol üyelerinin çelenk sunması ve saygı duruşu ile başlanırken, programa dün AGM’de ( Arhavi Gösteri Merkezi ) yapılan ve ilçe protokol mensupları, tüm ilçe okul müdürleri, öğretmenleri, öğrencileri ve ilçe halkının yoğun katılımıyla gerçekleştirilen törenle devam edildi.

Arhavi Hüseyin Gürkan Lisesi Bando Ekibi eşliğinde alana giriş yapan protokol üyeleri ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İlçe Kaymakamı Bülent Bayraktar’ın günün anlam ve önemini içeren konuşması ile devam etti. İlçedeki her okulu temsilen öğrencilerin hazırladığı ve Bayramın önemini ve değerini betimleyen şiirler okunması ile duygu dolu anlar yaşandı. Çeşitli kategorilerde Cumhuriyet Bayramın öneminin anlatıldığı şiir, kompozisyon ve sportif anlamda dereceye girip başarı gösteren gençlere ödüller takdim edildi. Öğrenciler ödüllerini sırası ile Arhavi Kaymakamı Bülent Bayraktar, Garnizon Komutanı Nihat Genç, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Suzan Yıldırım ve İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Erol Tosun’un ellerinden aldılar.

Açılış konuşması, şiir okuma ve ödül töreninden sonra İlçe Halk Eğitim Merkezi halk Oyunu ekibinin hazırladığı gösteri ile programa devam edildi. Yapılan kapanış konuşmasının ardından, Arhavi Hüseyin Gürkan Lisesi Bando ekibin eşliğinde tüm ilçe okul öğrencilerinin protokol mensuplarının önünden geçmesiyle son buldu.

Haber kaynak: Arhavi Belediyesi


Paylas

About The Author

Comments are closed.