Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ARTVİN’DE 4 İLÇE KAYMAKAMI VE 1 VALİ YARDIMCISI DEĞİŞTİ

İçişleri Bakanlığı tarafından üzerinde bir süredir çalışılan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesinin açıklanmasıyla Artvin´de 4 ilçe Kaymakamı ve bir vali yardımcısı değişti.

Mülki İdare Amirleri (Kaymakam ve Vali Yardımcısı) Kararnamesi 28 Haziran 2015 Tarihli ve 29400 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni Mülki İdare Amirleri (Kaymakam ve Vali Yardımcısı) Kararnamesi resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmesiyle Artvin’de bir Vali Yardımcılığı ve 4 İlçe kaymakamlığında görev değişimi yaşandı.

Yeni Kararnameyle Artvin Vali Yardımcılığı, Ardanuç, Arhavi, Borçka ve Şavşat Kaymakamlığına yeni atamalar yapıldı. Buna göre kararnameye göre Artvin Vali Yardımcısı Hasan Ongu, Hakkâri Vali Yardımcılığına atanırken yerine Kadışehri Kaymakamı Ali Doğan atandı. Ardanuç Kaymakamlığına İkizdere Kaymakamı Abdil Koç atanırken Ardanuç Kaymakamı Recep Höl’ün de Bayburt Vali Yardımcısı olarak ataması yapıldı.

Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder, Mucur Kaymakamlığına atanırken; Arhavi Kaymakamlığına Solhan Kaymakamı Şeref Aydın atandı.

Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu Karakoçan Kaymakamı olurken yerine Karakeçili Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı’nın ataması yapıldı.

Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk Artuklu Kaymakamlığına atanırken Öztürk’ten boşalan Borçka Kaymakamlığına Çanakçı Kaymakamı Ertuğrul Örnek atandı.

Artvin Vali Yardımcılığında görev değişimi

Kararname Artvin’deki Vali Yardımcılığı görevlerinde de değişime neden oldu. Vali Yardımcısı Hasan Ongu, Hakkâri ili Vali Yardımcılığı görevine atanırken, yerine Yozgat ile Kadışehri ilçesi Kaymakamı Ali Doğan Artvin Vali Yardımcılığı görevine atandı.

Yeni Vali Yardımcısı Ali Doğan Kimdir

2012 yılında 10 Ocak İdareciler Gününde Davetsiz Misafir adlı eseriyle Yılın İdarecisi ödülünün sahibi oldu.

7 Ocak 1983 tarihinde Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı. 2001 yılında Kayseri Melikgazi Süper Lisesi’ni bitirdi. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümüne girdi ve 2005 yılında mezun oldu.

Temmuz 2006-Mart 2008 döneminde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İdare Merkezi’nde çalıştı. 2008 yılında Kaymakamlık mesleğine girerek 95. Dönem kaymakam adayı olarak Kırşehir Valiliği’ndeki görevine atandı. Kırşehir Valiliği’nde il stajını, Yalova’nın Altınova İlçesinde kaymakam refikliği stajını, Çanakkale’nin Ezine ve Çan ilçelerinde Mülkiye Teftiş stajını yaptı. İhsangazi ve Ağlı Kaymakam Vekilliği ve İkizce Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

2009-2010 eğitim sezonunda İngiltere’de Portsmouth Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi Yüksek Lisansı yaptı. “Kuzey İrlanda’daki Etnik Çatışmanın Önlenmesinde İngiliz Çatışma Yönetimi: Türkiye İçin Çıkarsamalar?” konulu yüksek lisans tezini verdi. Hâlihazırda Eskişehir Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi Bölümünde eğitimine devam etmektedir. 19 Ağustos 2013 tarihinde Kadışehri Kaymakamlığı görevine başladı.

Spora ve edebiyata ilgisi vardır. Muhtelif dergilerde yayımlanmış pek çok yazısı bulunmaktadır. 2010 yılında Bir-Harf Edebiyat Yarışmasında Ömer’in Kaymakamı adlı eseriyle mansiyon ödülünün, 2012 yılında 10 Ocak İdareciler Gününde Davetsiz Misafir adlı eseriyle Yılın İdarecisi ödülünün sahibi oldu. Türk İdareciler Vakfı, Türk İdareciler Derneği, Türk Yeşilay Derneği üyesi ve Türk Kızılay Derneği gönüllüsüdür.

Arhavi Kaymakamı Değişti

Kaymakamlar ve Vali Yardımcıları kararnamesinde Arhavi ilçesinin Kaymakamı Muhammet Önder, Kırşehir’in Mucur İlçesi Kaymakamlığı’na atandı. Kaymakam Muhammet Önder’in yerine Bingöl ili Solhan İlçesi Kaymakamı Şeref Aydın atandı.

Arhavi’nin yeni kaymakamı Şeref Aydın kimdir?

1979 Ağrı Hamur doğumlu. İlköğretimini Eleşkirt İlçesi, Ortaöğretimini Van’da tamamladı.1995 yılında Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğini kazandıysa da Kaymakamlık mesleğine duyduğu ilgiden dolayı tekrar sınava girdi.2003 yılında ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.2004 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açtığı Kaymakamlık Sınavını kazandı.2006 yılında Southampton Üniversitesi’nde Vatandaşlık ve Demokrasi alanında Yüksek Lisansını tamamladı. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Konya-Yalıhüyük Kaymakam Vekilliği, Kırıkkale-Sulakyurt ve Çankırı-Bayramören Kaymakamlığını yaptı. 2010 Yaz Kararnamesiyle Solhan’a atandı. Bu tarihten beri Solhan Kaymakamlığını yürüten Aydın, son kararname ile Artvin Arhavi ilçesi Kaymakamlığı’na atandı.

Ardanuç Kaymakamı değişti

Ardanuç ilçesinin resmi Kaymakamı olan Recep Höl, Bayburt Vali Yardımcısı olarak atandı. 2013 yılında Artvin Ardanuç Kaymakamlığı’na atanan Recep Höl, Artvin Valisi Kemal Cirit’in emriyle yaklaşık bir yıldır Artvin Vali Yardımcılığı görevini yürütüyordu. Recep Höl’ün yerine Ardanuç Kaymakamlığı’na Mutlu Almalı vekâlet ediyordu. Bu değişim ile Ardanuç Kaymakamlığı’na Rize ili İkizdere ilçesi Kaymakamı Abdil Koç atandı. Bu kararname ile Ardanuç Kaymakamlığı’na vekâlet eden Mutlu Almalı’nın Artvin Vali Yardımcılığı görevine dönmesi bekleniyor.

Yeni Ardanuç Kaymakamı Abdil Koç kimdir?

Afyonkarahisar doğumlu olan Kaymakam Abdil Koç ilk ve orta öğrenimini burada tamamlamıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü bitirdikten sonra Aralık 2009’da Burdur Kaymakam Adayı olarak görevine başlamıştır.

İzmir’de teftiş stajını, Sandıklı’da refiklik stajını ve Burdur’da vilayet stajını tamamlayan Kaymakam KOÇ, Bolu’nun Mengen ilçesinde Vekil Kaymakamlık görevini yürütmüştür. İçişleri Bakanlığı tarafından dil eğitimi ve Alman idari sistemi hakkında incelemelerde bulunmak için bir yıllığına Almanya’ya gönderilmiştir. Yurtdışından döndükten sonra Kaymakamlık kursunu tamamlayarak 31.08.2012 tarihinde İkizdere’de Kaymakamlık görevine başlamıştır. Evli ve bir çocuk sahibi olan Kaymakam Abdil Koç, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Borçka Kaymakamı değişti

Borçka Kaymakamı Şakir Öner Öztürk’te bu kararname ile Mardin ili Artuklu ilçesi Kaymakamlığı’na atandı. Öztürk’ten boşalan Kaymakamlığa Giresun İli Çanakçı ilçesi Kaymakamı Ertuğrul Örnek atandı.

Yeni Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek kimdir?

Ertuğrul ÖRNEK, 10 Kasım 1986 tarihinde Afyonkarahisar Merkez İlçeye bağlı Kızıldağ Köyünde doğdu. İlköğrenimini Kızıldağ Köyü İlköğretiminde, Lise eğitimini Afyon Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini ise 2008 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Bir süre Devlet Personel Başkanlığında Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. 2010 yılında İçişleri Bakanlığı’nca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanıp Tokat Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Tokat ilinde Valilik stajını, Muğla ili Dalaman ilçesinde Refiklik stajını, Bilecik ili ve ilçelerinde ise Mülkiye Teftiş stajını tamamladı. Kütahya ili Emet ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Ankara da İçişleri Bakanlığınca yapılan dil kursunu tamamladı. Yurt dışı stajı için gönderildiği Amerika Birleşik Devletleri’nde bir yıl süreyle Rutgers-The State University of New Jersey’de İngilizce dil eğitimi aldı. Amerikan Kamu Yönetimi üzerine çeşitli kamu kurumlarında incelemelerde bulundu.

Bu dönemde aynı zamanda New York Başkonsolosluğu’nda ve BM nezdinde Türkiye Daimi Temsilciliği’nde Büyükelçilik stajını tamamladı. Yurtdışı dönüşü sonrasında Afyonkarahisar ili İscehisar ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı. 99. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamlamıştır. 02.09.2014 Tarihli ve 2014/1032 sayılı müşterek kararname ile ilçemize atanan kaymakamımız, 18.09.2014 tarihinde ilçemizdeki görevine başlamıştır. İyi derecede İngilizce bilen kaymakamımız, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Şavşat Kaymakamı Değişti

Yeni Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Şavşat Kaymakamı Cemil Sarıoğlu Karakoçan Kaymakamı Oldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından üzerinde bir süredir çalışılan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi açıklandı.

Resmi Gazetede yayınlanan Vali yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesine göre yeni Şavşat Kaymakamı Kırıkkale Karakeçili ilçesi Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı oldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi ile Şavşat kaymakamı Cemil Sarıoğlu Elazığ Karakoçan Kaymakamlığına, Karakeçili Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı’da Şavşat Kaymakamlığına atandı.

Cemil Sarıoğlu kimdir?

1982 yılında Trabzon’da doğdu. İlkokulu Trabzon’da lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2006 yılında Selçuk Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu.2008 yılında Kastamonu Kaymakam Adayı olarak Mülkü İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Kaymakam adaylığı sürecinde sırasıyla, Kastamonu’da İl valilik stajı, Nevşehir’de teftiş stajı, Bursa/Kestel ilçesinde refiklik stajlarını tamamladı; Yozgat-Saraykent ve Kastamonu-Çatalzeytin ilçelerinde de kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu. İngiltere’de bir yıl süreyle The University of Sheffield’da Yönetim İngilizcesi programına devam etti. 95. Dönem Kaymakamlık kursunu üstün başarıyla bitirerek, 2011-2013  tarihleri arasında Tokat Başçiftlik Kaymakamı iken 19/07/2013 tarih ve 2013/463 sayılı müşterek kararname ile Şavşat Kaymakamlığımıza atanmış olup, İngilizce bilen Sarıoğlu, evli olup şu an, G.O.P. Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat A.B.D. bölümünde Yüksek Lisansına devam etmektedir.

Mesut Gazi Ambarcı kimdir?

1981 Ankara – Kalecik doğumlu olan Mesut Gazi Ambarcı, 2005 yılında Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. 2007 yılında Maliye Bakanlığında Vergi Denetmen Yardımcısı olarak memuriyete başladı. 2009 yılında girdiği Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Balıkesir Valiliğinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Edirne-Meriç ve Uşak – Sivaslı’da Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. 1 yıl süre ile İngiltere de dil eğitimi aldı ve mesleki çalışmalarda bulundu.

24.08.2012 tarihinde Karakeçili Kaymakamlığı görevine başlayan Ambarcı evli 2 kız ve 1 erkek çocuğu babasıdır.

Yapılan değişimlerle Artvin’den ayrılacak olan Vali Yardımcısı Hasan Ongu ve ilçe kaymakamlarına Artvin Valisi Kemal Cirit tarafından bir veda yemeği düzenlemesi,  yeni gelecek vali yardımcısı ve ilçe kaymakamlarının ise önümüzdeki haftadan itibaren görevlerine başlamaları bekleniyor.

seref-aydin-arhavi-kaymakami1-a

Şeref Aydın (yeni Arhavi Kaymakamı)

Yeni vali yardımcısı ali doğan1-a

Ali Doğan  ( yeni Vali Yardımcısı )


Paylas

About The Author

Comments are closed.