Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ARHAVİ ŞUBESİ BU YIL’DA BURS VERME ARAYIŞINDA

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi üniversite öğrencilerine burs vermek için yine çalışmalara başladı. Dernek başkanı Emine Hekimoğlu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Değerli dostlar; Ramazan ayı nefsimize  hakim olduğumuz, açı, açlığı daha iyi anladığımız,  yardımlaşmayı ve paylaşmayı daha yoğun yaşadığımız kıymetli günlerimizdir. Geldi, geliyor derken bir hafta geçti ve Ramazan Bayramı’na da yaklaşıyoruz.  Bayramlar dostlukların, kardeşliklerin, arkadaşlıkların pekiştiği, akrabaların bir araya geldiği, özlediğimiz zamanlardır. Ramazan Bayramı öncesi de, yakınlarımızdan başlayarak ihtiyaç sahiplerine fitreler veririz.

Bu noktada siz değerli dostlarımıza söyleyeceklerimiz var. Şöyle ki  ”Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.”diyen Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini, görüş ve düşüncelerini savunan Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubemiz; Atatürk’e, Atatürkçülüğe inanan üyelerimiz ve gönül dostlarımızla birlikte gönülden çalışarak,  bugüne değin 78 üniversite öğrencisine eğitim bursu verdi ve bu yıl da verecektir. Kuşkusuz kaynağımız siz yardımsever, saygıdeğer, erdemli insanlardan oluşmaktadır.

Bu nedenledir ki; siz dostlarımızın Ramazan ayında vereceği fitreleri, zekatları ya da sizlerin adlandırdığı yardımları makbuz karşılığı derneğimize ya da Ziraat Bankası 513-51761218-5002 IBAN:TR 30 0001 0005 1351 7612 1850 02 no’lu burs hesabımıza yatırmanızı bekler,  katkılarınız için şimdiden öğrencilerimiz adına teşekkürler ederiz. Ayrıca, Kemal Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” sözü çerçevesinde tüm Müslüman aleminin, birlik, beraberlik içinde, güzel ve mutlu bir Ramazan geçirmesini temenni eder, “Ben değil, biz” düşüncesinin hakim olduğu aydınlık yarınlarda buluşmak ümidiyle sağlık ve esenlikler diliyorum. ”.


Paylas

About The Author

Comments are closed.