Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

BALIKÇI BARINAĞI ISLAHI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

T.C. Ulaştırma Bakanlığına bağlı olan Demiryolları, Limanlar ve Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğünce (DLHA) Arhavi limanın da bir dizi bakım, onarım ve düzenleme çalışması başlatıldı.

Arhavi limanının dış bölümünde, dalgakıranda yürütülen çalışma ile dalgaların balıkçı barınaklarına ve teknelere verdiği zararın önüne geçilmesi hedefleniyor. Geçtiğimiz günlerde yoğun yağışlar sonrasında yükselen deniz suları limanda balıkçı barınağı olan vatandaşları zor durumda bırakmıştı.

Ekipler, kıyıdan deniz fenerinin olduğu bölüme kadar olan şerit boyunca dalga kıran ve deniz tahkimatı gibi çalışmalarını devam ettirirken, çalışmaların tamamlanmasıyla liman güvenliği arttırılarak balıkçılara daha güvenli bir çalışma ortamı sağlanmış olacak.  Bunun yanında ilçenin ilk giriş noktası olması nedeniyle bölgenin estetik bir görünüm kazanacağı da gözle görülüyor.

Bu arada çalışmanın Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nun yoğun temasları sayesinde başladığını ve Artvin valisi Necmettin Kalkan’ın da ilçe ziyaretinde çalışmaları yakından takip ettiğini de belirtelim.


Paylas

About The Author

Comments are closed.