Saturday 18th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“BEN BU TOPRAKLARIN ÇOCUĞUYUM”

İlçemiz Dikyamaç (Kamparna) Köyünden işadamı  Naim Özkazanç, köyüne yönelik hizmetlerine bir yenisini de ekleyip, bu sefer bir “ köy konağı” yaptırıyor. İşadamımız Özkazanç, daha önceleri  de hem köyünde, hem ilçesinde ve hem de bölgede örnek bir şahsiyet olarak karşımıza çıkmış, özellikle köyünde atıl durumda olan eski ilkokul binasının yerine yeni bina inşa ettirerek Türkiye’nin bölge bazında ilk etnografik müzesini kurmuştu.

Temel atma törenine Artvin milletvekili İsrafil Kışla, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, siyasi partilerin il ve ilçe örgüt başkanları, sivil toplum örgütleri ve vatandaşların yoğun katılımı oldu.

Açılış konuşmasında köy muhtarı İdris Numanoğlu, işadamı Naim Özkazancın her yönü ile köyüne sahip çıkmasından çok memnun olduğunu belirterek kurulacak hizmet binası ve bu bina için arsa bağışında bulunan Fikri ve Hasan Tatarhan ailesine teşekkür etti.

Daha sonra konuşan Arhavi Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu da, geçen yıl yine bayram günü açılışını gerçekleştirdiğimiz “ yaşam tarzı müzesine” ilave dilecek olan yeni tesisler için katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Prof.Dr Maksut Coşkun ise, Naim Özkazancın duygu yüklü konuşmasından etkilendiğini belirterek, “Naim ağabimizin yaptığı hizmetlerle bizler geçmişimizle bugün arasında bir bağ kurabiliyoruz” dedi.

Artvin milletvekili İsrafil Kışla ise birçok işadamlarımızın, yaşadığı ve doğduğu yerlere yönelik  yatırımlarına şahit olduğunu fakat bölge itibari ile köyünde bir müze açan ve bununla yetinmeyip bu binaya ilave sosyal mekanlar yapmayı düşünen bir işadamına ilk kez rastladığını belirterek, Arhavi’li işadamımız Naim Özkazancın diğer işadamlarımızdan farklı olan ruh yapısından övgü ile söz etti.

Daha sonrasında hep beraber temel atma törenine geçildi ve ardından verilen yemek ikramı  ile tören sona erdi.

IMG_7725-a

IMG_7722-a

IMG_7732-a

IMG_7742-a

IMG_7745-a

IMG_7729-a

IMG_7713-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.