Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“BUNLARIN ZAMANINDA EN BÜYÜK ZARARI DİN GÖRDÜ”

İsmet Başar’ın dün CHP Artvin Milletvekili aday adaylığını açıklamasından sonra bu seferde CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, milletvekilliği dönemine ait TBMM’de yaptığı çalışmaları Artvin kamuoyu ile paylaştı. Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kütür Merkezi’nde düzenlenen ‘Büyük Halk Buluşması’ adlı bilgilendirme toplantısına yoğun katılım vardı.

Açılış konuşmasını CHP Artvin İl Başkanı Ali Yücel Kurt yaptı. Kurt, yerel seçimlerin kaybedilmesinden dolayı özeleştiri yaparak ‘Hatalarımızın farkındayız.’ dedi. İl Başkanı Yücel Kurt, eksiklikleri avantaja çevireceklerini söyleyerek ‘Gün konuşma günü değil, gün çalışma günüdür, gün eylem günüdür!’ dedi.

Sinevizyon gösterisi sonrası CHP Artvin Milletvekili Bayraktutan, kürsüye gelerek Artvin adına, partisi adına ve ülke adına yaptığı çalışmaları görsel sunum ve rakamsal verilerle açıkladı. Karadeniz’in en çalışkan milletvekilleri arasında yer alan Bayraktutan, dolu dolu hazırladığı faaliyet raporunu Artvin’deki seçmen ve vatandaşlarla paylaştı.

Bayraktutan, Meclis çatısı altındaki çalışmalarını geçtiğimiz günlerde AKP Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşcu’nun  sosyal paylaşım sitesinde yer alan cumhuriyet rejimi ile ilgili söylemi ’90 yıllık reklam arası bitti’ şeklindeki açıklamasını eleştirerek ana muhalefet milletvekili olarak yaptığı çalışmaları iktidar milletvekili Tülay Babuşçu ile rakamsal veriler vererek karşılaştırdı.  Bayraktutan’ın Mecliste verdiği soru önergeleri, grup önerileri ve diğer çalışmaları salondan yoğun alkış aldı.

Milletvekili Bayraktutan, kendisini Ankara’ya gönderen CHP seçmenine teşekkür etti. Yaptığı çalışmalarla partisinin kendisini ödüllendirdiğini, partinin en önemli organı olarak Yüksek Disiplin Kurulu Başkanlığına getirdiğini söyleyerek Genel Merkezde bulunan 5 odanın Artvinlilerin emrinde olduğunu belirtti.

Toplantının onur konuğu ise CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes idi. Özkes yaptığı konuşmasında salondakilerden yoğun alkış aldı.

“Bu iktidarın döneminde her gün onlarca hırsızlık olayı ortaya çıkıyor. Her şey ortada ama yargılama yok.” diyerek Hükümetin meşruluğunu kaybettiğini belirtti. ‘Hırsızlığı helal sayan Müslüman olamaz!” diyen Özkes, konuşmasını güne damga vuracak sözlerle bitirdi.

“Bugün, Cumhuriyet zarar görüyor, vatan zarar görüyor, demokrasi zarar görüyor, hukuk zarar görüyor, insan hakları zarar görüyor ama inanın bunların zamanında en büyük zararı din görüyor” dedi.

büyükhlkbuluşması-1-a

büyükhlkbuluşması-3-a

büyükhlkbuluşması-8-a

büyükhlkbuluşması-2-a

büyükhlkbuluşması-6-a

büyükhlkbuluşması-7-a

büyükhlkbuluşması-5-a

büyükhlkbuluşması-4-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.