Thursday 18th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU HOPA’DAYDI..

Kılıçdaroğlu,Hopa İlçesi’ne giderek ilçe belediyesini ziyaret etti. 11 Ekim’de makamında uğradığı silahlı saldırıda yaralanan Hopa’nın CHP’li Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu’nun sağlık durumu hakkında bilgi alan CHP lideri, belediye önünde toplanan vatandaşlara hitap ederek şunları söyledi;

“Siz kalkmışsınız korsan gösteri düzenliyorsunuz. Ben sizi Silivri’ye göndermez miyim Demokrasi, herkesin düşüncesini özgürce dile getirdiği rejimin adıdır. Demokrasi medya özgürlüğü demektir, insanın özgürce düşünmesi demektir. Demokrasi her siyasal partinin düşüncesini özgürce dile getirebileceği rejimin adıdır. Bunu kabul etmeyenleri biz de asla demokrat olarak görmedik, görmeyeceğiz. Demokrasilerde baskı olmaz, zulüm olmaz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin özelliği zorbalığa direnmesi, zorbanın karşısında yer alması, mazlumun yanında olmasıdır. Biz mazlumun yanındayız.”

Bu arada Kılıçdaroğlu, Yeşilköy Köyü’ne giderek sanatçı Kazım Koyuncu’nun mezarını da ziyaret etti. Fatiha okuyan ve mezar başında toplanan Yeşilköylülerle sohbet eden Kılıçdaroğlu, sanatın ve sanatçının önemine değindi, ‘Merhum Kazım Koyuncu yiğit ve büyük bir sanatçıydı. Baskı ve zulme boyun eğmeyen, dik duran bir sanatçıydı. İnsanlık bu büyük sanatçıların gösterdiği yoldan ilerleyerek daha iyi daha güzel daha özgür bir topluma gidecek. Kendisine bir kez daha rahmet dilerken, siz Yeşilköylülere de tekrar başınız sağolsun diyorum” dedi. Kılıçdaroğlu Koyuncu’nun akrabalarıyla da bir süre sohbet etti.


Paylas

About The Author

Comments are closed.