Tuesday 16th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

DĞA DİÇODAŞİ

Yıllar önce ortaokul sıralarında aramızda sıkı bir dostluk bağı kurup, nerdeyse tüm boş vakitlerimizi beraber geçirmeye başlamıştık. Uzun bir dönem beraber okuduk Arhavi sokaklarını aşındırdık Acımasız yıllara ve ekmek kavgasına inat biz her daim dost kaldık. Hacılar mahallesinin yakışıklı bir o kadarda efendi çocuğu SEDAT Batumoğlu’ndan bahsediyorum. Kendisi ile geçen gün tüm yaşadıklarımızın üzerine perde çekip ayrıldık.

Bir kere olsun bile tartışmadığım dostum kardeşim ilk defa beni üzdü. Bu satırları yazarken gülümseyişi gözlerimin önüne geliyor. Evet dünyada ölümden başkası yalan.. İnsanın inanası gelmiyor.

Bu güzel insanı bu güzel karakteri nasıl tarif ederim bilmiyorum ama bir gerçek daha var ki çok..çok özlenecek bir insan. O Kadar çok anımız, paylaşımlarımız var ki hangi birini anlatsam.

sedat-1

Şu Arhavi’nin dili olsa da konuşsa. Boş avare günlerden bir gün Sedat’la şehri turluyoruz. Lise yeni dağılmış ,Sedat o aralar biraz durgun sanki bir şey söyleyecek te söyleyemiyor. Sedat yakışıklı çocuk malum bir çok kız ilgi duyuyor ama bizimkinde tık yok. Derken bana bir kız gösteriyor tanıyor musun diyor,nasıl tanımam amcamın kızı sayılır. Şaka mı yapıyorsun Sedat diyorum yok öylesine sordum mordum derken kardeşim abayı yakmışta haberimiz yok. Tabi bizim amca kızı da ona karşı boş değil.

Zaman bu nankör akıp gidiyor askerlik bizi ayırıyor usta birlikte arkadaşlarla benim santralde çay içiyoruz içeri uzaman çavuş giriyor Akın sana telefon var çabuk koğuşa git diyor arayan kimmiş diye sordum AHMET ERDOĞAN diye biri deyince başımdan kaynar sular döküldü eyvah dedim aileden biri öldü haber vermek için arıyor. İkinci aramasını bekleyene kadar elli tane kafada senaryo kurup telefonun başında resmen felç geçiriyorum.

Telefon çalıyor ,sesim titiriyor AHMET ABİ nasılsın falan muhabbeti yapıyor ama ben hala acı bir haber verecekmiş hissiyatındayım.. derken yeğen diyor sana bir şey söyleyeceğim seni severim güvenirim sen ne dersen benim için önemli bak benim tek kızım var ve kızımı Sedat isminde bir çocuk istemeye gelecekler miş  Sedat  senin çok samimi arkadaşınmış ne dersin bu işe.

Abicim SEDAT on numara çocuktur. Efendi dürüst terbiyeli çok iyi bir aile evladı saygılı aileye yakışır ..oooo ben Sedat için sayıyorum da sayıyorum Ahmet abim tamam diyor madem öyle diyorsun senin referansın çok önemli bu iş tamam diyor. Son cümle olarak her şeyine kefilim abi hiç kafana takma diyorum. Biz askerde nohut yerken Sedatım bizim köye damat adayı oluyor. Üzücü bir haber beklerken aldığım bu sevinçli haber beni çok mutlu ediyor ve telefona sarılıp bu güzel haberi ailemle paylaşıyorum onlarda çok mutlu oluyor.

Düğün dernek derken baba oluyor üç güzel evlat yetiştiriyor. Her şey ama her şey değişiyor neredeyse ülkenin rejim şekli değişiyor ama SEDAT hiç değişmiyor. Yılda bir kez yanyana gelsek bile her şey kaldığı yerden aynı sıcaklıkta devam ediyor. Tavlada yenilirken bile tebessüm ediyor. Bir kere olsun mutlu musun diye ne o bana sordu ne ben ona biliyorum ki ailesi eşi ve çocukları onun için çok değerli. Bu güzel insanın ardından ne yazılır bilmem ki ama sanırım söyleyebileceğim en iyi şey

Ben onun yaptığı her şeye kefilim..

Batumoğlu ailesi ve çocukları Sedat’la her zaman gurur duyabilirler. O örnek bir  insan çok iyi bir dost hani derler ya ADAM GİBİ ADAM .

Yolun açık olsun kardeşim seni o şık kıyafetlerin le her an karşıma çıkacakmış gibi bekliyor olacağım..

Senin yerine son model arabaları artık ben takip edeceğim. Akını helal et yolun açık olsun dostum kardeşim..


Paylas

About The Author

Comments are closed.