Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

EGE AYAKTA “ARHAVİ DERELERİ SAHİPSİZ DEĞİLDİR”

İzmir İnciraltı Rekreasyon Alanı’nda yapılan 5.Hamsi Şenliği  süresince HES karşıtı eylemler ve kampanyalar dikkat çekti.

Organizasyonda görev alan Kaçkar Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği üyeleri ise özellikle Arhavi’de son günlerde geniş kamuoyu oluşturan HES karşıtı gösterileri destekleyerek, Kamilet Vadisi’nin Milli Park olması için başlatılan ve 17.ooo imzaya İzmir’den destek verdiler.

İmza kampanyasına İzmir Büyükşehir Belediye başkanı  Aziz Kocaoğlu’ da katıldı ve Arhavi halkına Ege’den destek verdi.

10 ton hamsinin yendiği ve  horonun her halkasında Arhavi HES karşıtı ve Kamilet Vadisi’nin güzellikleri ile  ile ilgili döviz ve pankartın yer aldığı programda şenlik komitesinin sahneye çıkmasında da ilginç bir olayda yaşandı. Arhavili Erdoğan Güler  arkadaşımız sahneye üzerinde HES karşıtı yazıların olduğu bir giysi ile çıktı ve binlerce kişi tarafından alkış aldı.

Etkinliğe, Karadenizlilerin yanı sıra Türkiye’nin en doğusundan en batısına kadar bütün illerden katılım oldu. Vatandaşların yanı sıra şölene siyasiler de büyük ilgi gösterdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yanında şenliğe, AK Parti Büyükşehir adayı Binali Yıldırım, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, MHP Büyükşehir adayı Murat Taşer, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan da katıldılar.

5.hamsişenliği-5-A

5.hamsişenliği-8-a

5.hamsişenliği-4-a

5.hamsişenliği-6-A

5.hamsişenliği-7-a

5.hamsişenliği-2-a

5.hamsişenliği-9-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.