Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

İHMAL VE TEDBİRSİZLİK SONUCUNDA KAZA GELDİ

Arhavi-Hopa arası Arhavi tünel çıkışı olarak adlandırılan bölge de iki ilçe arasında dolmuşçuluk yapan 08 M 5207 plakalı, B.P. yönetimindeki yolcu minibüsü yol üzerinde yaklaşık 30m yukarıdan dik ve sarp yamaçta kesilen ağacın düşmesi sonucu yaralanmaya ve maddi hasara varan kaza meydana geldi.

Herhangibir uyarı ve önlem alınmadan yapılan ağaç kesimi sonucunda meydana gelen olay sırasında, yol üzerinde minibüsün yolcu almak için durduğu sırada kesilen ağacın yoldaki minibüsün üzerine düşmesi sonucu yaralanmaya ve maddi hasara yol açan kaza meydana geldi. Minibüsün arka bölümünde oturan iki kız kardeşin üzerine düşen yekpare ağaç aracın içerisinde aynı aileden iki kız kardeş olan Gamze ve Hande Alın’ın üzerine düştü.

Kazada abla Gamze Alın hafif kardeşi Hande Alın ise ağır yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ve emniyet ekipleri anında müdahale etti. Ambulansa bindirilen İki kız kardeşten birinin sadece ayağı kırılırken, diğeri ise olay yerindeki ilk müdahalenin ardından kalp masajı ile hayata döndürüldü. Arhavi Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralının hayati fonksiyonlarının yerine getirilmesinin ardından Rize Yeni Devlet Hastanesi’ne sevki yapıldı. Durumunun kritik olduğunu bildiren yetkililer, gereken müdahalenin yapılarak ameliyata alındığını söylediler. TÜNELDEKAZ-1-a

TÜNELDEKAZ-2-a

TÜNELDEKAZ-3-a

TÜNELDEKAZ-4-a

TÜNELDEKAZ-5-a

TÜNELDEKAZ-6-a

TÜNELDEKAZ-7-a

Haber ve Fotoğraflar :Tamer Arslan


Paylas

About The Author

Comments are closed.