Friday 19th April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

FESTİVAL PROGRAMI BELLİ OLDU

Bu yıl 40.sı düzenlenecek olan Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali kapsamında yapılacak olan sosyal, kültürel ve sportif faaliyet programı belirlendi. 24 Ağustos Cuma günü başlayacak olan etkinlikler, 26 Ağustos Pazar akşamı yapılacak olan kapanış programıyla son bulacak.

Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu festival broşüründe de yayımlanan mesajında “Bu yıl 24-25-26 Ağustos 2012 tarihleri arasında düzenleyeceğimiz Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’mizi kutlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayız.” dedi.

Hekimoğlu mesajında; “40 yıl boyunca her dönem deneyim kazanarak ve profesyonel bir anlayışla yönetilen festivalimiz günümüze kadar büyük bir coşku ve heyecanla getirilmiştir. Türkiye’nin en eski festivallerinden biri olan Arhavi Festivali’ni her yıl olduğu gibi bu yılda, dostluğu ve kardeşliği pekiştirerek, şirin ilçemiz Arhavi’nin turizm ve kültür açısından tanıtımını ön plana çıkarmak suretiyle yöremizi tüm dünyaya tanıtacak bir organizasyon olarak gerçekleştirmek temel arzumuzdur.

Bu önemli ve büyük organizasyonumuzun hazırlanmasında bizlere desteklerini esirgemeyen, her zaman yanımızda yer alan çok önemli kurum, kuruluş, STK’lar ve iş adamlarımız olmuştur. T.C. Başbakanlık Tanıtım Fonu, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü, MNG Holding, Nurol Holding, Kaçkar Turizm Birliği, SporToto A.Ş., Çay-Kur Genel Müdürlüğü, CİOFF, Uluslararası Festivaller Birliği, özel çay fabrikaları, Sarp Otel, Ajans 53 Organizasyon A.Ş., tekstil firmaları, Ankara ve İstanbul’daki iş adamlarımız, İstanbul Arhavililer Derneği, Ankara Arhavililer Vakfı, Arhavi esnafımız ve sivil toplum kuruluşlarımızın maddi ve manevi katkıları her geçen gün güçlenerek artmaktadır. Gururla kutladığımız festivalimizin bu yıl 40.sını gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşamaktayız. Sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerimizin organizasyonunda emeği geçen başta festival komitesi üyesi arkadaşlarım olmak üzere, bizlere desteğini esirgemeyen tüm sanat, siyaset ve iş camiasına şahsım ve tüm Arhavi halkı adına şükranlarımı sunuyorum.

Tüm hemşerilerimin ve ilçemizde bulunan misafirlerimizin, adına ve anlamına yakışır bir şekilde gerçekleştirilecek olan 40. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’ni gönüllerince geçirmelerini temenni ediyorum.” dedi.


Paylas

About The Author

Comments are closed.