Monday 22nd April 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HALKEVLERİ HALK FESTİVALİ SONA ERDİ

Hopa halkının kendi emeği, dayanışması ve kolektif üretimi ile örgütlediği ve bu yıl 12’incisi düzenlenen Halkevleri Kemalpaşa Halk Festivali 3 gün süren birbirinden değişik etkinliklerin ardından sona erdi.

“Doğanın ve yaşamın talanına karşı diren Karadeniz” sloganıyla bölgenin dört bir yanında Yeşil Yol’a, maden şirketlerine, HES’lere taş ocaklarına karşı direnişi büyüten Karadeniz halkının mücadelesini tema olarak belirleyen festival, Kemalpaşa Meydanı’nda oynanan açılış horonu ile başladı.

Festivalin akşam programında ise ilk olarak sahneye Kemalpaşa Halkevi Yaz Okulu Çocuk Korosu çıktı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği festivalde koronun ardından izleyiciler Salih Yılmaz ve Grup Abdal’ın ezgileriyle buluştu.

Kemalpaşa Halk Festivalinin ikinci gününde ilk olarak kadın korosu izleyenlere zevkle izledikleri bir konser verdi. Festival öncesi düzenlenen değişik etkinliklerde (futbol-satranç vb.) dereceye girenlere ödülleri verildi. Grup Üçırmak konseri ardından Erdal Bayrakoğlu sahne alarak Kemalpaşalılara ve festivali izlemeye gelenlere kendine özgü sesiyle muhteşem bir konser verdi.

Kemalpaşa Halk Festivalinin son günün de ise Belediye Uğur Mumcu parkında gazeteci Özgür Mumcu ve İsmail Saymaz’ın katılımıyla “Türkiye, Savaş ve Ortadoğu” konulu bir panel düzenlendi. Panele Kemalpaşa halkının yoğun ilgisi panelistleri de sevindirdi.

Son gün akşam etkinlikleri Hopa Halkevi Müzik grubunun gösterisi ile başladı. Daha sonra Tanju Topal ve Yusuf Aydın sahne aldı. Gecenin sonunda Ayşenur Kolivar izleyenlere unutamayacakları güzellikte bir konser verdi.

Festival komitesi adına yapılan açıklamada festivallerine destek olan, etkinliklere ayrı ayrı gelerek kendilerine moral destek veren herkese teşekkür edildi.

Haber: Hayati Akbaş

kemalpasa halk festivali 1-a

kemalpasa halk festivali 4-a

kemalpasa halk festivali 2-a

kemalpasa halk festivali 5-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.