Saturday 18th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

“HERKES İÇİN FUTBOL ŞENLİĞİ” EĞİTİM YILININ SONUNA DOĞRU FİNAL YAPTI

2008 yılında başlayan ve bu yıl 6.sı düzenlenen Arhavi Grassroots (Herkes İçin Futbol) Şenliği’nin sonuncusu düzenlenen törenle yapıldı. Arhavililerin yoğun ilgi gösterdiği HİF Şenliği, Arhavi İlçe Stadı’nda 2008 ve 2009 doğumlu anaokulu öğrencileri arasında gerçekleşen futbol şenliği ile son buldu.

Etkinliğe Vali Yardımcısı Mehmet Ali Öztürk, İlçe Kaymakamı Muhammet Önder, Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Peker, Cumhuriyet Başsavcısı Erkan Çörek, Cumhuriyet Savcısı Volkan Atalay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun, İlçe Milli Eğitim Müdürü C. Erdal Kahya, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

 Grassroots ( Herkes İçin Futbol) Şenliğini ilçemizde ilk kez gerçekleştiren ve yaptığı çalışmalarla uluslar arası çeşitli ödüller alan Beden Eğitimi Öğretmeni ve Grassroots Lideri Fikret Kadıoğlu’nun açılış konuşması ile başlayan etkinlikte katkılarından dolayı; Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun ve Arhavi Spor Kulübü Başkanı Hakkı Aytolan ile şenliğin sponsorluğunu üstlenen Aydınlıoğlu Mobilya’ya plaket takdim edildi.

Şenlikte etkinliğe katılan minik öğrencilere protokol üyeleri tarafından katılım belgesi verildi. Düzenlenen etkinlik toplu çekinilen fotoğrafların ardından miniklerin sahada futbol oynamaları ile devam etti. Çocukları mutlu etmek, eğlendirmek, özgürce futbol oynamalarını sağlamak ve yeteneklerini sergilemek amacıyla düzenlenen etkinliğin 9. etabında miniklerin kıyasıya mücadelesi etkinliğe katılanlara keyifli anlar yaşattı. Müsabaka sırasında centilmen oyunculara mavi kart gösterilmesi kuralı da uygulandı. Kız-erkek karışık bir şekilde sahaya çıkan minikler ortama yaydıkları güzel enerji ile etkinliğe katılan konuklara güzel dakikalar yaşattı. Futbolun her ne yaşta olursa olsun ne kadar zevkli ve seyrine doyum olmayan bir spor dalı olduğunu gösterdiler.

arhavi-herkes-icin-futbol-senligi-yapildi_007

arhavi-herkes-icin-futbol-senligi-yapildi_008

arhavi-herkes-icin-futbol-senligi-yapildi_010

arhavi-herkes-icin-futbol-senligi-yapildi_015

arhavi-herkes-icin-futbol-senligi-yapildi_034

arhavi-herkes-icin-futbol-senligi-yapildi_041

arhavi-herkes-icin-futbol-senligi-yapildi_048

Fotoğraflar: Tamer Arslan


Paylas

About The Author

Comments are closed.