Monday 24th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HİF ŞENLİĞİ SON ETABINDA ANA SINIFLARI ÖĞRENCİLERİ VARDI..

İlçe Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile birlikte organize edilip Arhavi Belediyesi’nin sponsor olduğu 10. Arhavi Grassroots (Herkes İçin Futbol) Şenliği, son etapla bu sezonu kapattı

Etkinliğe Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Arslanoğlu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, veliler ve anasınıfı öğrencileri katıldı.

Çocuklara futbolu sevdirmek, fair play duygusunu geliştirmek, iyi bir oyunculuk yanında iyi bir seyirci olabilme eğitimini  vermek ve hoşça vakit geçirmeyi amaçlayan Herkes İçin Futbol (HİF) Şenliği, 2012 – 2013 doğumlu okul öncesi öğrencileri arasında yapıldı.

Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi Beden Eğitim Öğretmeni ve Grassroots Lideri Fikret Kadıoğlu’nun öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerin mutluluğu yanında velilerinde hem piknik yapıp hem de çocuklarını keyif ve heyecanla izlemeleri görülmeye değerdi..Bazı velilerin şenliğe çocukları ile aynı takım formaları giyinip gelmeleri ise başka bir görsel güzellik yarattı..

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından katılan öğrencilerin tümüne hem madalyalar hemde katılım belgeleri verildi..Şenlik sonrası İlçe Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu organizasyonu sahibi Fikret Kadıoğluna böylesine güzel bir şenliği gerçekleştirmesinden dolayı teşekkür etti..

Kadıoğlu ise ; ” Ben Milli Eğitimin bir elemanıyım..Müdürlüğüm ve İlçe kaymakamlığı artık gelenekselleşen  bu etkinliğe her türlü desteği vermesinin yanında karşımıza çıkan maddi külfet ve fiziksel destek belediyesiz olmuyor..Bu sepeple her zaman bizi destekleyen Arhavi Belediyesi bu sene de sponsorluğumuzu üstlendi..Sayın Hekimoğluna çok teşekkür ederim. Ayrıca günler öncesi hazırlıklar ve şenlik süresince personeli ile kurumunun tüm imkanlarını bizlere açan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü sayın Erol Tosun’a ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Öğrenci velilerini bugün bu kadar mutlu görmemiştim.Tabii sonuçta onları ve çocuklarımızı mutlu görmek bizleri de mutlu ediyor. Bu da organizasyonun  amacına ulaştığını gösteriyor.. Herkese katkılarından dolayı tekrar teşekkür ederim”..dedi.


Paylas

About The Author

Comments are closed.