Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ŞAMPİYON ARTVİN HOPASPOR’U VALİ DOĞANAY KABUL ETTİ..

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 2. kademe play-off müsabakasında Ağrı 1970 Sporu 2-0 yenerek TFF 3. Lig’e yükselen Artvin Hopaspor’u kabul etti.

Şampiyon olan Artvin Hopa sporlu heyeti, Artvin Hopa Spor Kulüp Başkanı Mubin Çakmak, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkanı İsmet Başar, Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Makar, Aslan Tatar, Alişan Topaloğlu, Murat Balkaya, Adem Çakmak, Teknik Direktör İbrahim Baş ve futbolcuları Valilik Çoruh Toplantı Salonu’nda kabul eden Vali Doğanay, şampiyonluk
kupasını Artvin’e kazandıran futbolcusundan, vefalı taraftarına, başkanından, yönetim kuruluna, teknik direktöründen, malzemecisine kadar her birini ayrı ayrı teşekkür ederek, kutladı.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, ilk olarak TRT Spor kanalında yayınlanan Artvin Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Muhabiri Bayram Sarayoğlu’nun yapmış olduğu şampiyonluk haberini cep telefonundan konuklarına dinlettikten sonra tebrik konuşmasına başladı.

Doğanay “ Maç günü Borçka’daydım, konuklarımız vardı. 90 dakika 0-0 bittiğinde moralimiz bozuktu. Tüneli geçtikten sonra baktım ki 1-0 öne geçmişiz. O anki sevinç duygularımı tarif edemem. Reyhanlı Kaymakamı olduğum dönemde Reyhanlıspor il birincisi olmuştu. Ancak elemelerde şampiyon olamadı. Kaymakam iken yaşayamadığım şampiyonluğu Vali olduğumda Artvin Hopaspor ile birlikte yaşamak nasip oldu. Allah’ımıza hamdolsun. Şampiyonluğumuz Hopa’mıza, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun. Hopa halkı futbola meraklı ve üst düzey ilgi gösteriyor. Buradan tüm Hopalılara teşekkür
ediyorum” dedi.

Artvin Hopaspor’un şampiyonluk başarısının kentteki mevcut birlik ve beraberliğini daha da pekiştirerek büyük katkı sağladığını ifade eden Vali Doğanay, “Yöneticisi, teknik ekibi, futbolcusu, personeli ve taraftarıyla; örneğine az rastlanacak birlik ve berberlik ruhuyla, büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla verilen mücadele ve çabanın sonucu, Allah’ın yardımıyla elde edilen “Türkiye Futbol Federasyonu 3.Ligi”ne yükselme başarısından dolayı sizi ve sizin nezdinizde emeği geçen herkesi
kutluyorum. Başarı öyküsü ile ülkemiz genelinde ilgi uyandıran Artvin Hopaspor Futbol Takımımız’ın 3. Lig’de de başarılı olacağına inancım tamdır. Benzeri görülmemiş futbol sevgisinin yaşandığı Hopa İlçemize ve İlimize bu mutluluğu yaşatan takımımıza herkesin sahip çıkacağına ve desteğini esirgemeyeceğine inanıyorum. Allahlımıza hamdolsun, şampiyonluğumuz Hopa İlçemize, İlimize ve
Ülkemize hayırlı olsun.” diye konuştu.
Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan ise Artvin Hopaspor futbol takımına futbol takımına verdiği maddi ve manevi destekten dolayı Vali Doğanay’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Sayın valim sizin Hopa’ya olan ilginiz ve sevginiz bizleri onurlandırıyor. Sadece Artvin Hopaspor’a değil, her konuya el atıyorsunuz Allah sizden razı olsun. Şampiyonluğumuz ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun”
dedi.

Kulüp Başkanı Mubin Çakmak ise, Artvin’de 11 yıllık özlemi sona erdirmenin mutluluğunu tüm Artvin halkı olarak hep birlikte yaşadıklarını söyledi.
Sezon başından şampiyonluk maçına kadarki sürede her zaman yanlarında yer alarak, büyük destek Vali Doğanay’a teşekkür eden Çakmak,“Sayın valimiz gece demeden, gündüz demeden bizlerin yanında oldu. Her daim eksiklerimize ve ihtiyaçlarımıza imkânlar sağladı. Sezon başında hem size hem de bu şehre
şampiyonluk sözü vermiştik. Biz sözümüzü yerine getirmenin gururuyla şu an sizlerin huzuruna gelmiş bulunmaktayız. 3. Ligde de desteklerinizin bizimle beraber olacağını umuyor ve bekliyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Vali Doğanay, futbolcuları ve teknik ekibi teke tek kutlayarak, 3 ligde başarıl bir sezon geçirmeleri temennisinde bulundu.

Başkan Çakmak, Hopa Şehir Stadı’nda taraftarlarca asılan Vali Doğanay’ın fotoğraflı pankartını seven iki minik çocuğun fotoğrafından oluşan cam plaketi Vali Doğanay’a takdim etti.
Vali Doğanay’da Şampiyonluk anısına kulüp Başkanı Çakmak’a bir plaket verdi.
Ziyaretin sonunda Vali Doğanay, Başkan Çakmak ile futbolcular hep birlikte şampiyonluk kupasını havaya kaldırıp, fotoğraf çekinerek bu mutlu anı ölümsüzleştirdiler.


Paylas

About The Author

Comments are closed.