Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

HUKUK TANIMAZLIĞA SUÇ DUYURUSU

Arhavi Kamilet Vadisi içinde MNG tarafından kurulması düşünülen HES için yapılan usulsüz yol çalışmaları nedeni ile Arhavi Doğa Koruma Platformu adına Hasan Özkazanç tarafından  İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğüne yapılan şikayet sonrası ilgili makamın  “MNG nin yol yapamaz” cevabına rağmen ilgili şirketin yine yol yapmaya devam etmesi nedeni ile hem MNG Holding sahibi Mehmet Nazif Günal ve hem de Artvin İl İmar Müdürlüğü hakkında  Arhavi’liler suç duyurusunda bulundular.

Vatandaşlar “ Bizler hukuksal mücadelemize devam ediyoruz. Bu kanunları koyan devlet , uygulaması gereken de devlet. Böyle şey olur mu?. Şirketin kanun tanımaması ne demek ? Eğer şirket ben kanun tanımam ,derse, soruyoruz ; Birgün vatandaş da çıkar, madem sizler bu ülkenin kanunlarını tanımıyorsunuz, bizde vatandaş olarak kanun-manun tanımayız  derse bu ülkenin hali ne olur?

Demokrasinin hak aramakla orantılı olduğunu düşünüyoruz. Tek isteğimiz Arhavi’lilerin korkmamadan güç birliğine devam etmesidir..” dediler.

Arhavi adliyesinde tüm bu olaylar yaşanırken MNG nin yol çalışmalarını durduğu haberi ulaştı..Fakat vatandaşlar yine de suç duyurularını geri çekmediler..

Hes yol1-a

Hes yol-2-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.