Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

CHP İKİ MİLLETVEKİLLİĞİNİ DE İSTİYOR

 

12 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler öncesi siyasi partiler adaylarını belirlemek için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Artvin CHP İl başkanlığı başvuruda bulunan 24. dönem CHP Milletvekili aday adaylarının tanıtımlarını gerçekleştirdi. İl Binasında gerçekleşen aday adayı tanıtım toplantısına CHP Milletvekili Metin Arifağaoğlu, Artvin Belediye Başkanı Dr. Emin Özgün, İl Başkanı Selim Bilgin aday adayları Ahmet Varan, Uğur Bayraktutan, Yüksel Çorbacıoğlu, Nuri Kemal Demirel, Necdet Aydın, Fehmi Ustabaş ve çok sayıda partili katıldı. 3 Nisan Pazar günü gerçekleşecek olan üye bazlı milletvekili adayı seçimi için adaylar il binasında partililere 5’er dakikalık konuşma yaptılar.

 

Gerçekleşen programın ilk konuşmacısı İl Başkanı Selim Bilgin oldu. Bilgin, “Birbirinden değerli aday adaylarımızı tanımak için bir araya geldik. 3 Nisan’da yapılacak önseçimde kim çıkarsa çıksın kazanan CHP olacak. Türkiye olacak.”dedi ve aday adayı tanıtımı programının başkanlığını yapması için CHP Milletvekili Metin Arifağaoğlu’nu kürsüye çağırdı.

Kürsüye çıkan Arifağaoğlu şu ifadelere yer verdi: “CHP’de liderler sultası yok Atatürk CHP’yi kurdu. Geldi, geçti. Mili Şef İnönü genel başkan oldu geldi, geçti. Üçüncü adam Bülent Ecevit, Altan Öymen, Deniz Baykal geldi geçti. CHP devam ediyor. Ve kemal Kılıçdaroğlu geldi. Şunu söylemek istiyorum. Yalnızca liderlerin çalışması, koşması yetmez! Herkes çalışacak, herkes koşacak. Kadın kolları, gençlik kolları, bütün teşkilatlar çalışacak. Bakın bizim 4 bin 500 üyemiz var. Eşleriyle düşündüğümüzde eder 9 bin üye. Herkes 5 kişiye söylese, sadece 5 kişi kazansa eder 45 bin oy. Hesap ortada buyurun. Biz bunu kolayca başarabiliriz. Birlik ve beraberlik içerisinde hedefimize ulaşırız. Hedef belirlenmeden hedefe varılmaz.”

Ön seçimde kullanılacak oy pusulasındaki sıraya göre kürsüye çıkan adaylara 5 er dakikalık konuşma zamanı tanındı, adaylar kendilerini tanıtarak fikirlerini salonda bulunanlara aktardılar

Kürsüye ilk çıkan 24. Dönem CHP Milletvekili Aday Adayı Fehmi Ustabaş oldu. Ustabaş,“1999 seçimlerinde baraj altında kaldığımızda parti için üye bulamıyorduk. 2001’de yönetim kurduğumuz da 17 kişiden 12’sini tanımıyordum. Ama CHP’yi Hopa’da, Artvin’de en çok oy alan Parti haline getirdik. İlçeler baz alındığında Hopa 1. ilçe durumundadır. İki belediye başkanlığı, İki İl genel meclisi üyeliğini çıkarmayı başarmış bir ilçe başkanı olarak daha büyük görevleri almak üzere yola çıktım. Milletvekilleri ilçelere göre çıkarsa, hem kırgınlıklar ortadan kalkar hem de her ilçe bir milletvekili çıkarma şansını yakalar. Seçilirsem de seçilmezsem de partiye hizmet etmeye devam edeceğim” diye konuştu.

İkinci sırada ise Ahmet Varan Konuştu. Varan ;“ 2002’de aday adayı olduğumda eşimle birlikte gitmediğimiz köy, mahalle kalmamıştı. Ben ve eşimin Artvin’in her yerinde ayak izleri var. Emek ve sermaye noktasında her zaman emekten yana oldum. Bu sefer merkez ilçeden milletvekili gönderelim. Bizim için 3 Nisan’daki önseçimler değil, 12 Haziran’da yapılacak olan seçimler önemlidir. Ben seçilsem de seçilmesem de CHP’ye hizmet vermeye, çalışmaya devam edeceğim. Seçildiğim takdirde Artvin’in hizmetinde, emrinde olacağımı açıkça belirtiyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”dedi.

Üçüncü konuşmacı olarak Av. Nejdet Aydın söz aldı. Aydın konuşmasını şu şekilde yaptı: “Ben 1977 yılında Erzurum’da Edebiyat Fakültesi öğrencisi iken CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit’ti. Bu arada bir not ileteyim. Erzurum Belediye Başkanı Orhan Şerifsoy CHP’den seçilmişti. Ve o zaman CHP yüzde 42 oy almıştı. Şimdi ise Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu hedefi yüzde 40 olarak belirlediklerini söylüyor. Ben bu rakamın üstüne çıkacağımızı düşünüyorum. Bakın aşımıza, ekmeğimize göz koydular. Yetmedi suyumuza da göz koydular. Ben şayet milletvekili seçilirsem Artvin’de yapılması planlanan HES’lerin ne şekilde kime, nasıl ihale ettikleri konusunu araştıracağım. Bu konuda Meclis’te var gücümle çalışacağım. Sularımız nasıl peşkeş fiyata kimlere satıldı? Bunların açığa çıkması lazım. Seçilemezsem bile seçilen arkadaşımızdan bunun gündeme gelmesini ısrarla isteyeceğim, takipçisi olacağım. Dünyada 9 tür sigorta var. Ülkemizde 8’i uygulanıyordu. CHP iktidarında 9. su da uygulanacak. Aile sigortasına geçilecek. Ben oylarınıza talibim. Bu görev bana verilirse Artvin’i en iyi şekilde temsil etmek için gece gündüz çalışacağıma söz veriyorum. Seçilemesem de partimin başarılı olabilmesi için var gücümle çalışacağımı bilmenizi isterim. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Dördüncü konuşmacı ise Uğur Bayraktutan oldu. Bayraktutan konuşmasında, “İnsanın kendi kendini anlatması sarımsak yemek gibi bir şeymiş. Ben bugüne kadar yaptıklarımı ve kendimi anlatmayacağım. Bakın arkadaşlar. Bu seçim çok önemli bir seçimdir. Eğer daha çok çalışmazsak, tehlikenin boyutlarını halkımıza daha iyi anlatamazsak bu seçim Atatürk Türkiye’sinin son seçimi olabilir. Ben her zaman şunu söyledim ve tekrar etmekten hep gurur duydum. Artvin’i Türkiye’ye değil, Türkiye’yi Artvin’e benzeteceğiz. Güneşi her zaman olduğu gibi kuzey doğudan doğdurmaya devam edeceğiz. Benim rakibim buradaki aday adayı arkadaşlarım değildir, AKP iktidarıdır. AKP ile mücadelem bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edecek. Artvin Türkiye’nin yakasında bir marka olarak kalacaktır.”ifadelerini kullandı. Beşinci konuşmacı ise Yüksel Çorbacıoğlu oldu. Çorbacıoğlu konuşmasında, “Az önce aday adayı arkadaşlarım bahsettiler. Ben buradan AKP’ye sesleniyorum; Artvin’in rengi kırmızıdır. Bundan sonra da kırmızı kalacak. Ben bunu söylerken mazisi temiz Cumhuriyet Halk Partisi’ne güveniyorum. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’na güveniyorum. Aday adayı arkadaşlarım; Fehmi Ustabaş’a güveniyorum. Ahmet Varan’a güveniyorum. Uğur Bayraktutan’a güveniyorum. Necdet Aydın’a güveniyorum, Nuri kemal Demirel’e güveniyorum, il teşkilatlarımıza, gençlik kollarına, kadın kollarımıza, bütün seçmenlerimize güveniyorum. Bu insanlar yakında meydanlara çıkacaklar. AKP kaçacak yer arayacak. Arkalarında, Amerika’da olsa, Fettullah da olsa fark etmez. Hiç birimizin birbirimizden farkı yoktur. Herkes İçin CHP diyoruz. Neden? Çünkü CHP karanlığa ışık tutacak köklü bir partidir. Sizlere son sözüm, ben CHP’li doğdum. CHP’li öleceğim.”ifadelerine yer verdi.

Son sırada söz alan Nuri Kemal Demirel oldu. Demirel Ankara’daki bürokratik ilişkilerinin çok önemli olduğunu, kendisinin Ankara’da yaşamasına rağmen Artvin’den aday adayı olduğunu belirterek;“Ben Şavşatlıyım. 1955 yılında doğmuşum. Mühendis oldum. Kısa bir dönem kamu da görev yaptıktan sonra ayrılmak zorunda bırakılmışım. Kendi özel işimi kurmuşum. Bugüne kadar çeşitli sivil toplum örgütlerinde yöneticilik, başkanlık yapmışım. Şu an da Artvin Vakfı’nın başkanlığını yürütmekteyim. Ben klasik olmayan bir milletvekili olacağımı söylemek istiyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Daha sonra objektiflere poz veren aday adayları partililerin yoğun tezahüratları eşliğinde gövde gösterisi yaparak programa son verdiler.

Haber: Arhavipostası


Paylas

About The Author

Leave A Response