Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

KARADENİZ “ÖZGÜRLÜK,SİL BAŞTAN” SERGİSİNDE

 

Arhavi’li resim sanatçımız Mehtap Karadeniz’in bir çalışması Bedri Baykam’ın juri başkanlığı yaptığı UPSD GENÇ ETKİNLİK 5 “Özgürlük, Sil Baştan” Sergisinde yer aldı.

“Özgürlük Sil Baştan” sergisinin jürisi 19 Mart 2011 tarihinde Piramid Sanat’ta toplandı. Cumartesi saat 17.45’te başlayan ve 20 Mart saat sabah 04.30’a kadar geçen sürede 10 saat 45 dakika boyunca çalışan jüride; UPSD Başkanı Bedri Baykam, UPSD İkinci Başkan’ı Bahri Genç, UPSD Genel Sekreteri Safiye Mine Erdurak, UPSD Yönetim Kurulu Üyesi Melik İskender, Sanat Eleştirmeni Nilgün Yüksel, Sanat Yazarı Ümit Gezgin ve Beşiktaş Belediyesi Kültür Koordinatörü Selçuk Kaltalioğlu yer aldı. Zorlu tartışmaların ardından 111 sanatçının 133 işi sergilenmek üzere seçildi.

 

Sergi konusunda yapılan açılamada;” Bu sergide ister sergi konsepti ile uyumsuzluktan, ister yersizlikten yer alamayan işlerin kalitesini sorgulamıyoruz. İlerleyen süreçte onların da kendilerini gösterecek ünlü sanatçılara dönüşeceklerine eminiz.

Beşiktaş Belediyesi’nin cömert sanat sevgisi eşliğinde gerçekleşen serginin katalogu, eminiz bundan en geç 10 yıl sonra tarihi ve nostaljik bir değer kazanacak. “İşte şu şu şu sanatçının ilk çıkışını yaptığı sergi” denecek… Bunu başardığımızı gördüğümüz an, üzerimizdeki yoğun yorgunluğun geçeceğinden şüphemiz yok.

Gelin ve yeni kuşak çağdaş sanatçıları hemen daha “kundakta” keşfedin! Pişman olmayacaksınız!” dendi.

Sergi 12-30 Nisan tarihleri arasında İstanbul MKM Beşiktaş Çağdaşta görülebilir.

 


Paylas

About The Author

Leave A Response