Monday 17th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

İMAR PLANININ İPTALİ İSTEĞİ, KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ..

Arhavi Belediyesi meclis üyelerinin Kasım ayı toplantısı, bir üye eksik şekli ile  Belediye Başkanlığı binasında yapıldı. Toplantıyı AK Parti ve CHP ilçe başkanları ile birlikte vatandaşlar da izledi.

Toplantı başında söz alan Arhavi Doğa Koruma Plarformu üyesi Leyla Öncel 04.09.2014 tarihinde Kavak Hes projesi uğruna yapılan imar planı değişikliğinin, Rize İdare mahkemesinin Kavak Hes için verdiği ÇED olumsuzluk raporu ve buna bağlı olarak çalışmanın durdurulmasının bir hukuki sonuç olduğunu belirterek Cumhuriyet mahallesinin eski imar şeklilni alması gerektiğini belirtti.

Leyla Öncel “ Kavak Hes projesinin iptali için Rize  İdare Mahkemesine başvurmuştuk. Sizler ise mahkemenin sonucunu beklemeden imar değişikliği yaptınız. O zaman mahkeme beklenmeden imar değişikliği yapıldı da şimdi mahkeme sonuçlanınca ne bekleniyor ? Anlamış değiliz. Bu konunun meclis toplantısına gündeme alınması için verdiğimiz dilekçeler var. Gündeme alınmasını talep ediyoruz” dedi. Ardından meclis toplantısına geçildi.

CHP gurubu adına meclis üyesi Teyfik Erçiçek bir önerge vererek “18 Eylül 2014 tarihli Rize İdare Mahkemesi sonucu gereği imar planının tekrar eski haline alınması talebinin geçen toplantıda gündeme getirdiklerini ancak, bu değişiklik için “ Danıştay kararı sonucunun beklenmesine bakılarak gündeme alınır” kararının çıkması, Rize İdare Mahkemesi kararının tanınmaması anlamına geldiğini belirterek bunun suç olduğunu “ belirtti.

Konu hakkında söz alan meclis üyesi Turgay Hatinoğlu” Rize İdare Mahkemesinin Arhavi Belediyesinin imar değişikliği ile ilgili bir kararı yok. Onun için bu konunun gündeme alınması uygun değildir “ dedi

Sonuç olarak Belediye başkanı Coşkun Hekimoğlu, gerek CHP gurubunun önergesi gerekse vatandaşların imar değişikliği ile ilgili dilekçelerinin işleme alınması için konunun imar komisyonuna havale edilmesi ile ilgili  gündem açılmasını oylamaya sundu. Bir çekimser oya karşılık gündeme alınmasına oy çokluğu ile karar verildi.

belmectoplantı-1-a

belmectoplantı-2-a

belmectoplantı-4-a

belmectoplantı-3-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.