Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

İSTAD’ TAN MUHTARLAR VE ARHAVİ’LİLERE ÖNEMLİ BİR DUYURU YAPILDI…

“Arhavi’mizde bazı muhtar arkadaşlar, HES doğa katliamını yapan firmalarla işbirliği yaparak köylerini, topraklarını, para simsarları ile işbirliği yaptıkları belirlenmiştır. Doğaya zarar veren HES’lere karşı olduğumuzu başından beri açıklamalarımız ve verdiğimiz gerek şikayet dilekçeleri ile gerek açtığımız davalarla ve demokratik eylemlerle gösterdik ve mücadeleye devam ediyoruz.

Arhavi’mizin doğasının korunması ve gelecek nesillere bozulmamış bir doğa bırakmak bizlerin en önemli görevidir. Yapılan HES leri görünce nasıl bir doğa katliamı ile karşı karşıya olduğumuzu daha iyi anlamış durumdayız. İSTAD doğaya zarar verecek HES projelerini yaptırmamak için her platformda mücadelesine devam edecektir.

Bazı muhtar arkadaşlar İSTAD yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza ; ” Siz dışarıda yaşıyorsunuz buranın sahibi bizleriz siz karışamazsınız ” diye düşüncesizce sözler sarf etmişlerdir. Anlaşılan o dur ki bu muhtar arkadaşlar köylerini kendi menfaatleri doğrultusunda hareket ederek, firmalardan para alarak kendilerini tek yetkili zannedip köylülerine karşı sorumluluklarını bilinçsizce saptırmaktadırlar. Sayın muhtar köylün sizi köyün menfaatlerini gözetmek için seçti, kendi çıkarlarınız için değil. DOĞAYA zarar veren Hes projelerine destek veren muhtarlarımızı çok iyi biliyoruz. Bundan sonra destekleri devam etmesi durumunda tek tek isim vererek deşifre edeceğiz.

HES lere karşı dik duruş ile köyüne doğasına sahip çıkan muhtarlarımızı yürekten kutluyoruz. Bu muhtarlarımıza bir çağrımız olacak. Muhtarlar bir birini iyi takıp edip kimin ne yaptığını çok iyi bilirler. Köyüne ve doğasına yalnız kendi şahsı çıkarları için çanak tutanları bizlere bildirmenizi rica ediyoruz www.arhavi.org sayfamızda tüm iletişim bilgilerimiz mevcuttur.

Kamuoyuna önemle duyurulur.

Saygılarımızla, doğasına sahip çıkan İSTAD YÖNETİM KURULU”

istad-hes-aciklama_004-a

istad-hes-aciklama_003-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.