Saturday 20th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

MAHKEME KARARINI HORON OYNAYARAK KUTLADILAR..

Dünya’da eşi benzeri olmayan ve halkın “Çılgın Hes” olarak da adlandırdığı Kavak Hes projesinin çed raporunun iptal edilmesi büyük bir sevinçle karşılayan vatandaş olayı horon oynayarak kutladı.

Havanın yağışlı olmasına rağmen yaklaşık binbeşyüz kişinin katıldığı eylem öncesi Arhavi Doğa Koruma Platformu sözcüsü Erdoğan Güler bir açıklama yaptı.

Güler;” Bu mücadele burada bitmedi. Her an yeni bir saldırı ile karşı karşıya kalabiliriz. Derelerimizi, ormanlarımızı ve vadilerimizi talan hızla devam ediyor. Derelerimizi temiz görmeye hasret kaldık. Bütün bunlara karşı direnişimizi aynı karalılıkla kesintisiz olarak devam edecektir. Ülkemizi ve yöremizi talan coğrafyası haline getiren bu zihniyete karşı mücadelemiz devam edecektir. Derelerimiz özgür akıncaya kadar nöbetteyiz, direnişteyiz ve dere başlarındayız.” dedi.

Eyleme katılanlar sahil yolundan başlattıkları yürüyüşü , Yeni Cami, Atatürk Orta Okulu ve Kültür Merkezi güzergahını takip ederek Cumhuriyet meydanında bitti. Burada kurulan horonlarda hesler ve MNG aleyhine sloganlar atıldı.

Arhavi Belediyesinin 4 Eylül 2013 günü imar değişikliği kararı alıp daha önce tarım alanı olan Cumhuriyet Mahallesi’nin bir bölümünü, ‘Konut dışı kentsel çalışma alanı’ ilan etmesine tepki olan vatandaşlar belediye binası önüne geldiklerinde ıslıklarla durumu bir kez daha protesto ettiler.

hesyürüyüşü-9-a

hesyürüyüşü-10-a

hesyürüyüşü-7-a

hesyürüyüşü-6-a

hesyürüyüşü-4-a

hesyürüyüşü-3-a

hesyürüyüşü-1-a


Paylas

About The Author

Comments are closed.