Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

ACARA BAŞBAKANI ARHAVİ’DEYDİ

    

       Arhavi son günlerde çok hareketli günler yaşamaya başladı. Arhavi bu defa da sınır ötesinden gelen misafirlerini ağırlamanın gururunu yaşıyor.

    Sarp Sınır kapısından giriş yapan heyette Acara Başbakanı Levan Varşolomidze Tarım Bakanı Emzari Çirkvade, Kültür-Turizm ve Eğitim Bakanı Roin Takidze’yi Sarp Sınır kapısında Artvin valisi Mustafa Yemlihalıoğlu karşıladı. Arhavi’deki karşılamaya Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Arhavi Kaymakamı, Bülent Bayraktar,  Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Atıf Kesim karşıladı.

     Arhavi’ye gelen heyet buradan TSO Başkanı Atıf Kesim kardeşlere ait Malikaneye geçtiler. Oldukça sıcak bir ortamda Malikhane kapısında karşılanan heyet bir süre ayaküstü sohbet ettikten sonra Öğle yemeği yemek için hazırlanan sofraya geçtiler. Yöresel yemeklerin ağırlıkta olduğu yemek sofrasında bulunan yemeklerden konuklar oldukça memnun kaldı. Laz Böreği ve Lahana sarmasını çok beğendiklerini söyleyen konuklar yemek sonrası sofraya hazırlayanlara ve Kesimal kardeşlere teşekkür ettiler.

 

     Acara Özerk Başbakanı Levan Varşolomidze 2 ülke arasındaki dostlukların her geçen gün daha üst seviyeye çıktığını, dostlukların geliştirilmesinin yanında ticaret alanında yaşanan gelişmelerin de sevindirici olduğunu söyleyerek “İlişkilerimizin bundan sonra daha iyi noktalara taşınacağından kimsenin kuşkusu da olmasın.” dedi.

     Varşolomidze 72 saatlik Paravan geçişleri için ön çalışma yaptıklarını ifade etti. Arhavi’deki ziyaret sonrası heyet Trabzon Akçaabat ilçesinde yapılacak olan Rusya Gürcistan arasında yarın oynanacak olan rabbi maçı için kara yolu ile Trabzon’a hareket ettiler.

      Gelen konuklar arasında kısa bir değerlendirme yapan Atıf Kesim laz kültür yemeğini çok merak eden Acara Başbakanına tanıtmak sevdirmek ve iyi diyaloglar içinde ağırlamaktan dolayı çok mutluyum dedi. Haber: Arhavi Postası

 


Paylas

About The Author

Leave A Response