Tuesday 25th June 2024,
Arhavi – Arhavizyon

MİLLİ PİYANGO ARHAVİ’DE ÇEKİLDİ

 

    

     Fotoğraflar: Taner Kılınç

    

     Tüm Türkiye’nin de merakla beklediği Milli Piyango 19 Mart Çekilişi İlçemiz de bu güne kadar bir ilk yaşanarak gerçekleştirilmiş oldu. Milli Piyango idaresi Genel Müdürlüğünün 19 Mart çekilişini Arhavi ilçesinde gerçekleştirmesi, ilçede sevinçle karşılanırken, büyük ikramiye çekilişinin TRT 1 kanalından canlı yayınlaması İlçenin tanıtımı açısından da bulunmaz bir şans olarak görüldü

 

     Ev sahipliğini Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU’nun yaptığı bu organizasyon yaklaşık 2 aylık titiz bir çalışma sonucunda gerçekleşti. AJANS 53-Arhavi Belediyesi eş güdümünde organize edilen programda yaklaşık 45 kişilik Ankara heyeti için çeşitli gezi etkinlikleri ile ilçenin tarihi ve turistik yerleri de ayrıca tanıtılmış oldu.

 

     İlçemizin tanıtımına büyük katkı sağlayan bu organizasyonun TRT tarafından canlı yayınlanan bölümünde, başta İlimiz valisi Sayın Mustafa YEMLİHALIOĞLU olmak üzere Arhavi Belediye Başkanı Sayın Coşkun HEKİMOĞLU belli aralıklarla konuşmalarda bulundular. Başkan Hekimoğlu yapmış olduğu konuşmasında; “TRT ve Milli Piyango gibi iki güzide kuruma, yapmış olduğumuz başvurularımızın kabulü neticesinde ilçemize gelerek böyle bir organizasyonu gerçekleştirmelerinden dolayı başta Milli Piyango İdari işler daire başkanı Sayın Abdülkerim KOLAT’a ve Personel-Eğitim daire başkanı Sayın Hasip BAŞÇİK’e teşekkür ediyorum. Arhavi bir marka şehir olma yolunda olduğunu, bir turizm şehri olduğunu anlatmamıza vesile oldular. 0 rakımından 2.500 metre rakımına kadar olan bir turizm bölgesiyiz ve bu bölgede turizme yönelik birçok faaliyetlerimiz yer almaktadır. Her geçen gün çıtasını daha da yükselttiğimiz festivalimiz, yayla şenliklerimiz ve diğer etkinliklerimiz yıl içinde Arhavi’ye güzellikler katmakta. Adeta bir cennet köşesi olan Arhavi’yi tüm dünyanın tanımasını bilmesini istiyoruz ve tekrar bizlere bu tanıtımda katkı sağlayan başta TRT ye ve Milli Piyango İdaresine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

 

     İlçemizin tanıtımına büyük katkı sağlayan bu organizasyonun TRT tarafından canlı yayınlanan bölümünde, başta İlimiz valisi Mustafa YEMLİHALIOĞLU olmak üzere Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU belli aralıklarla konuşmalarda bulundular. Başkan Hekimoğlu yapmış olduğu konuşmasında; “TRT ve Milli Piyango gibi iki güzide kuruma, yapmış olduğumuz başvurularımızın kabulü neticesinde ilçemize gelerek böyle bir organizasyonu gerçekleştirmelerinden dolayı başta Milli Piyango İdari işler daire başkanı Sayın Abdülkerim KOLAT’a ve Personel-Eğitim daire başkanı Sayın Hasip BAŞÇİK’e teşekkür ediyorum. Arhavi bir marka şehir olma yolunda olduğunu, bir turizm şehri olduğunu anlatmamıza vesile oldular. 0 rakımından 2.500 metre rakımına kadar olan bir turizm bölgesiyiz ve bu bölgede turizme yönelik birçok faaliyetlerimiz yer almaktadır. Her geçen gün çıtasını daha da yükselttiğimiz festivalimiz, yayla şenliklerimiz ve diğer etkinliklerimiz yıl içinde Arhavi’ye güzellikler katmakta. Adeta bir cennet köşesi olan Arhavi’yi tüm dünyanın tanımasını bilmesini istiyoruz ve tekrar bizlere bu tanıtımda katkı sağlayan başta TRT ye ve Milli Piyango İdaresine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 

     Avrupa’dan Asya’ya tüm dünyanın ve özellikle Türkiye’nin izlemiş olduğu TRT-Milli Piyango-Arhavi Belediyesi işbirliği ile hazırlanan “19 Mart Milli Piyango Arhavi Çekilişi” Arhavi Spor Salonunda gerçekleşti. Yoğun katılımın gerçekleştiği gecede gerek il den gerekse il dışından birçok protokol mensupları, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve kalabalık halk topluluğu geceye renk kattı. Çekiliş sonrası yöresel ve ulusal sanatçılardan oluşan müzik toplulukları programa ayrıca renk katmış oldular. Gurup Axi, Tolga KURDOĞLU, Gökhan BİRBEN gibi sanatçıların sahne aldığı gecede izleyenlere birbirinden güzel müzik ziyafeti sundular. Şarkılar eşliğinde gençler halaylar çekti, sanatçılara eşlik ederek gecenin ahengini tüm izleyenlere sundular.


Paylas

About The Author

Leave A Response