Thursday 18th July 2024,
Arhavi – Arhavizyon

OMATXORE OFFROAD NEFES KESTİ

Arhavi Doğa Sporları Derneği ARDOS tarafından Hülya Demir anısına lçemizde düzenlenen Omatxore Offroad yarışları sona erdı. Bölgenin diğer şehirlerden yoğun bir ilginin olduğu offroad yarışlarında 1.liği büyük motorlarda ; Davut Hakan Berk – Hülya Yılmaz, küçük motorlarda yarışan Barış Balcı- Hızır Bekar  ikilisi kazandılar.

Hafif yağışın olduğu ve parkurun bir hayli zorlaştığı yarışta bir çok araç etap dışı kaldı. Yaklaşık bin kişinin izlediği etkinliğe Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu da katıldı.

Yarışmaya Trabzon, Rize, Artvin, Ardeşen, Şafşat, Iğdır,Yomra ve Arhavi Offroad takımları katılırken, Ardos Başkanı Halim Bayrak: “ Bizler başlangıçta bu kadar büyük bir aile olacağımızı bilmiyorduk. Elele gönül gönüle, kazasız, belasız bir yarışmayı dostlarla yaşamanın heyecanı hala üzerimde.Arhavi’ye gelen tüm misfirlere ve bizlere bu imkanı veren başta Arhavi Orman İşletmesi Müdürlüğü’ne, Balıklı Köyü Muhtarlığına ve katkılarından dolayı Arhavi Belediye Başkanlığına , ve de her zaman yanımda olan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışmada Ardos takımından yarışan Nihat Şahin 4. , çok iyi bir zamanlama yapan yine Ardos ekiplerinden Yüksel Uzuner donanım eksikliğinden 15 sn ceza alınca 5. oldular.Yarışmada  dereceye girenler;

Büyük motorlarda;

1.-Davut Hakan Berk-Hülya Yılmaz

2.-Emir Sözen-Tuğrul Sadıklar

3.-Mustafa Akcanca-Şenol Karabulut

Küçük motorlarda;

1.-Barış Balcı-Hızır Balcı

2.-Emre Kasap- Emrah Kasap

3.-Murat Yılmaz- Volkan Karartaş


Paylas

About The Author

Comments are closed.