Friday 24th May 2024,
Arhavi – Arhavizyon

TULUM EŞLİĞİNDE HES’ÇİLERİ KOVDULAR

Arhavi ilçesinin en güzel yerlerinden biri olan Kamilet Vadisine HES yapmak için gelen bir araç, köylüler tarafından yolu kesilerek köyün dışına  kovuldu.

Gelen iş aracını önce yola yatarak engelleyen köylüler aracı geri çevirdikten sonra tulum eşliğinde aracı köyün dışına kadar kovaladılar. Bazı noktalarda tartışmaların ve sataşmaların olduğu eylemde jandarmanın yerinde müdahalesi ve olaya hakimiyeti yaşanabilecek bazı olumsuzlukları başında  engelledi.

Arhavi Küçük Köy muhtarı Yaşar Kılıç “ Bu aracın uzun zamandır köy sınırları içinde park halinde durduğunu, defalarca muhtarlık olarak buradan alınmasını istediklerini fakat bugün ise beklenenin tam aksine aracın bir hissedarının direktifleri doğrultusunda  araç Hesler için yapılması düşünülen yol yeri için hareket ettirilince vatandaş olarak yasal tepkimizi koyduk.

Bu dereler halkındır, bizimdir, Dünyanın en güzel doğasına sahip Kamilet Vadisini kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz. Gördüğünüz gibi şuan burda her renkte insanlar var. Bunun, bundan böyle de heslere karşı mücadelede örnek olmasını istiyoruz.Vatandaşlarımızdan  bundan böylede destek bekliyoruz.”  dedi.

Bu arada Ak parti İlçe başkanı Ufuk Yıldız ve Arhavi Turizm Dereneği Başkanı Refik Laketa’da eylem yapanlar arasında idiler.


Paylas

About The Author

Comments are closed.